Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aydınlatma

Aplik lamba ne şekilde kullanılmalıdır?

21 Mayıs 2013 2.716 kez okundu Yorum yapılmamış

aplik 1Dekorasyonun olmazsa olmazlarından olan aydınlatma araçları, görsellik kadar hatta daha fazla işlevsel fonksiyonlar içeren çok önemli detaylardır. Doğru aydınlatma yapılmadığı hallerde dekorasyonun, verilmek istenen etkiden uzak kalması mümkündür. Bu nedenle, doğru aydınlatma araçları seçilmeli, doğru yerlerde doğru uygulamalar gerçekleştirilmelidir.

Aydınlatma araçlarında çeşit ve adet her geçen gün hızla artmaktadır. Bu da seçim yapmayı zorlaştırmaktadır. Aydınlatma araçları içinde önemli yeri olan seçeneklerden biri de aplik lambalardır. Aplik lambalar romantik görünümaplik 3leri, oluşturduğu loş ışığın hoş havası ile aydınlatmada özel bir yer teşkil etmektedirler.

Aplik lambaların amaçlarına uygun kullanılabilmesi amacı ile öncelikle lokasyonlarının doğru tercih edilmesi gerekmektedir. Yoğun ışık gerektiren okuma köşeleri, çalışma odaları, mutfak gibi ortamlarda aplik lambalar tek aydınlatma aracı olarak düşünülmemelidir. Ancak, antre, yatak odası, TV köşesi gibi alanlarda aplik lambalar münferit olarak ya da tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Özellikle, sergileme amaçlı tabloların her iki tarafında birer tane ya da tepede bir tane aplik kullanarak tabloya doğru ışık uygulaması yapmak çok sofistike bir tercihtir.

Aplik lambaların şapkalarında çok fazla desen, renk ve model seçeneği söz konusuduraplik 5. Uygulama yapılacak alana uygulanan dekorasyonla kesinlikle uyum gösteren seçimler yapılmalıdır. Ayrıca, tepe ve yan olmak üzere diğer aydınlatma araçları söz konusu ise bunlarla kombin yapılması tercih edilmelidir.

Aplik lamba kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise şapka kısmın duvara olan uzaklığının doğru seçilmesidir. Zira, duvara yapışık, duvardan uzatmalı gibi farklı çeşitler söz konusudur. Diğer eşyaların kullanımını zora sokması, başın çarpılması gibi risklerin doğmasını engellemek adına duvardan uzatmalı seçenekler özenle seçilmeli, doğru lokasyonda tercih edilmelidir.

Uygun kombinler içinde ve doğru köşelerde tercih edildiği takdirde aplik lambalar ile dekorasyonunuz çok daha göz alıcı olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.