Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Doğum günü süsleri nasıl yapılır?

1 Ekim 2011 11.251 kez okundu 4 yorum var

Doğum günü hazırlıklarının bir parçası da süslemeler olmaktadır. Bu süsleri hazır almadıysanız birçoğunu çocuğunuz ile birlikte eğlenerek yapabilirsiniz.

Öncelikle konukları girişte karşılayan kapıyı süslemekle işe başlayabilirsiniz. Çocuğunuzun bir fotoğrafını kapıya iliştirin. Renkli kağıtlar veya pamuk ile biten yaşı rakam olarak yazın ve fotoğrafın etrafında bir yere tutturun. Bu arada kapı koluna hediye paketi kurdelelerinden bir fiyonk yapıp takarsanız hoş bir hava verirsiniz.

Rengarenk balonları şişirip asabilir veya toplu halde yere bırakabilirsiniz. Bir köşeye evde kullanılan büyükçe bir sepeti veya kutuyu yerleştirin. İçine evinizde bulunan örtülerden bir tanesini örtün. Bu şekilde hediye köşenizi de oluşturmuş olursunuz.

Avizelere renkli balonlar asın. Çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterinin çıktısını bir kartona yapıştırıp uygun bir duvara asabilirsiniz. Küçük konuklar için kartondan şapkalar yapmak çok kolay basit bir iştir ve fazla vaktinizi de almayacaktır.

Hemen hemen evlerin mutfağından hiç eksik olmayan folyolar doğum günü süsü yapmak amacı ile de kullanılabilir. Folyoyu sekiz on kez bir iç bir dış şeklinde katlayın. Üzerine istediğiniz bir çocuk figürü çizin. Çizdiğiniz bu figürü kesin. Burada önemli olan figürün el birleşim yerinin kesilmemesidir. Diğer kısımları kesin. Folyoyu açtığınızda el ele tutuşmuş çocuklar oluşacaktır. Bu süsü de uygun bir köşeye monte edebilirsiniz.

Bu doğum günü partisinde unutulmaması gereken şey gelen parti bitip çocuklar giderken bir doğum günü hediyesi ile evlerine uğurlamaktır. Çocukların geldiğine teşekkür ederek hediyeleri verilmelidir. Bu üzerinde çocuğunuzun resmi bulunan bir kalem olabilir, çocuğunuzun ismi yazılı bir fotoğraf çerçevesi olabilir. Bu hediyelerin ne olacağı ise sizin yaratıcılığınıza kalmıştır.

Okur Yorumları (4 ad.) »

 • yosun dedi ki:

  nasıl yapıldıgınını neden soglemiyosun iyi tamamda ben nasıl yapıldıgını sordum slklar.

 • sümeyye dedi ki:

  arkadaşlar teşekkür ederim işime çok iyi yaradı.

 • Seda dedi ki:

  Nasıl yapıldığını açıklarsanız çok daha iyi olurdu eklerseniz sevinirim ??
  🙁

 • Seda dedi ki:

  Şimdiden teşekkürler

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.