Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Zemin

Halılar üzerine önemli bir yazı

22 Mayıs 2014 2.424 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizi olmazsa olmazlarından ve dekorasyonun en önemli tamamlayıcılarından birisi olan halılar hususunda ne kadar dikkatliyiz? Eminim bu konuda hassasiyet göstererek evlerine halı seçen kişiler var. Hatta bir çoğumuz bunu yapıyoruz. Ancak sadece seçmek ve halıları gelişi güzel uygulanacak yere sermek yetiyor mu? Eğer dekorasyon konusunda fazla dikkatli değilseniz bu sorunun cevabına evet diyebilirsiniz ancak dekorasyona önem verenler için bu durum hiçte azımsanacak bir şey değil.2309

O zaman halı modelleri konusundan başlayalım. Dekorasyona meraklı olan birisi, modayı takip etmeli. Halı modasında yaşanan gelişmeler 2014 senesinde nasıl gerçekleşti. Hep bir söylentidir geometrik desenli halılar, son moda. Evet gerçekten bu halıların zarafeti ve evlerimize sundukları farklı bir bakış açısı tartışılmaz ancak, sadece görselliğe önem vermek eksik bir takım durumların olduğunu bize gösterir. Çünkü yeni halı modellerinde görsellik zaten olması gereken bir nitelikken tercih sebebi olması için yeterli değil.

Evlerinizin sizin için yaşanılabilir kılınması dekorasyonun asıl amacı. Her öğe de bu nedenle bu amaca olabildiğince hizmet edecek şekilde tasarlanmalı. Halılarda da bunu başardılar ve dışarıdan geldiğinizde yüklü olan olumsuz enerji ve stresi ortadan kaldıran halılar imal ettiler. Bu halılar hem görsel açıdan zarif bir görünüm sunarken aynı zamanda evinizin daha da mükemmel bir yaşam alanı olmasını sağlıyor. Demek ki her aldığımız ev eşyasının, sadece görsel açıdan değerlendirilmesi eskiyen bir moda. Şimdi alacaklarımızı hayatımıza dokunabilecek bir niteliğe sahip mi değil mi şeklinde bir değerlendirmeyle satın almalıyız.

Bugün halılar hususunda taş desenli modeller, 3d modeller, geometrik modellerin hepsi artı olarak, anti stres bir yapı da değilse, bir faydası eksik kalmış olacak. O zaman almadan önce mutlaka halılar konusunda detaylı bilgiyi satıcınızdan alın.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.