Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: ampul

Aydınlatma »

[26 Eki 2011 | Yorum yapılmamış | 5.009 kez okundu]
Hangi odaya hangi avize?

Teknoloji ve aydınlatma birlikte gelişerek farklı aydınlatma ortamları yaratmakta. Led ışıklar, spot ışıklar, lazer ışıklar hemen hemen yerde karşımıza çıkmakta. Avize ile aydınlatma ise hiçbir zaman demode olmayan aydınlatma olarak günümüzde özelliğini korumaktadır. İster klasik döşenmiş evler olsun ister modern evler olsun avizeler yüksek veya alçak tavanlarda görsel bir ışık olarak aydınlatmaya devam ediyor. Değişen sadece avize modelleri oluyor.
Avizeler ilk hayatımıza girdiğinde üstlerinde sadece bir parça …

Aksesuar, Aydınlatma »

[10 Eki 2011 | Bir yorum yapılmış | 6.513 kez okundu]
Abajur modelleri ve kullanımı

Birkaç yüzyıldır kullanılan abajurun tercih edilme nedeni ışığının yumuşak olması ve direk gözelere ulaşmamasıdır. Abajur adı ise Fransızca bir kelimedir. Hemen hemen her evde bulunan abajurlar günümüzde okuma lambası olarak da kullanılmaktadır. Aydınlatmanın yanında hoş bir salon aksesuarı olma özelliğini de taşımaktadır. Işığın bir koruyucu veya siperle gizlenmesi bulunduğu ortama loş ışık yaymasını sağlamaktadır. Abajur ismini bu koruyucu veya siperden almaktadır.
Yaygın bir şekilde kullanılan abajurların çeşit …

Aydınlatma »

[9 Tem 2009 | Yorum yapılmamış | 8.421 kez okundu]
Led aydınlatma

Bizler her ne kadar farkında olmasak da yaşamımızın birçok alanında LED lambalar kullanmaktayız. En basitinden, arabanızın alarm lambaları, geceleri yanıp sönen lambalar, televizyonunuzun üzerinde bulunan yeşil ve sarı lambalar, ADSL modemimizin üzerindeki lambalar ve CD sürücüsündeki lambalar vs. Gördüğünüz gibi yaşamımızın birçok alanında LED lambaları kullanmaktayız. Günümüzdeki otomobillerde, değişik alanlarında ve değişik ebatlarda 400 çeşit LED lamba mevcuttur. Bulunduğunuz mahallede, caddelerde, günün tarihini, saatini ve sıcaklığını …