Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: antre

Zemin »

[29 May 2013 | Yorum yapılmamış | 10.414 kez okundu]
Yolluk halılar

Koridorlar gibi dar ve uzun alanlarda sıklıkla tercih edilen yolluk halılar; geleneksel havaları ile dekorasyon dünyasında günümüzde kendilerine hala yer bulmaktadırlar. Beklentileri tam karşılamak, her seçeneğe yanıt verebilmek adına genelde” kesme yolluk halı” denen yöntem ile bu tarz halılar, verilen ölçülere uygun olarak bütün rulodan bir parça olarak kesilip ayırıldıktan sonra overlok uygulanarak kullanıma hazır hale getirilmektedirler.
Yolluk halı seçimlerinde dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekildedir:

Halının serileceği mekanın …

Genel »

[6 May 2013 | Yorum yapılmamış | 1.866 kez okundu]
Çizgilerle dekorasyon

Çizgili desenler birçok şekilde ve birçok eşya ile dekorasyonda tercih edilmektedirler. Çizgilerin tercih edilmesinin amacı, genelde görsellikleri olmakla beraber, mekana kattıkları farklı manalar ile de hem şık, hem daha ferah alanlar yaratmak mümkün olmaktadır.
Çizgi deseni, baskın bir desen olduğundan yanlış kullanılması ciddi bir hata olarak göze batacak, dekorasyonun geri kalanının da başarısını gölgeleyecektir. Dar alanlarda, boyuna, kalın çizgilerlerle bezenmiş eşya ya da duvar kaplaması kullanmak yanlış …

Mobilya »

[26 Nis 2013 | Yorum yapılmamış | 2.276 kez okundu]
İhtişamın değişmez adresi varak mobilyalar

Varak, Farsça kökenli bir kelime olup, “yaprak” anlamına gelmektedir. Türkçe’ye Osmanlı döneminde kazandırılmıştır. Süsleme amaçlı kullanılan varak, başta altın olmak üzere çeşitli metallerin yaprak inceliğinde kesilerek oluşturulan tabakalarına verilan addır aynı zamanda.
Varak mobilya ise, bu metal yaprakları ile ahşabın buluştuğu, dore ve lame gibi renkler ile bütünleştirildiği, nadide güzellikte, gösterişli mobilyaların geneline verilen isimdir. Özellikle aynalarda bu tarzı sıklıkla görmekle birlikte, birçok mobilya çeşidine uygulanmaktadır. Varak, eski mobilyaları …

Mobilya »

[24 Nis 2013 | Yorum yapılmamış | 3.523 kez okundu]
Antre mobilyaları

Evlerin ziyaretçilerini ilk karşıladığı alan olan antreler, ilk intibanın her türlü kanaatteki önemi nedeniyle, dekorasyonun da önemli bir detayı olarak kendine has bir konsept teşkil etmektedir. Bu alanda dekorasyon sevdalılarının elini rahatlatmak adına mobilya üreticileri antre mobilyaları kategorisinde birçok seçeneği tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar.
Antre mobilyaları kategorisinin alt başlıkları şu şekildedir:

Portmanto
Ayakkabılık
Telefon sehpası
Askılar
Puf
Ayna
Şemsiyelik
Şapkalık

Antre mobilyalarının, bu alanın kullanım amacından ötürü, bazı detay özelliklere sahip olması önemlidir. Bu özellikler şunlardır:

Islak girilmesi, …

Genel »

[22 Ağu 2012 | Yorum yapılmamış | 3.961 kez okundu]
Antre düzenleme

Evlerin ilk karşılama yeri olan antreler, şıklık ve estetik açısından dekore edilirse evin tüm kalitesini belirler. Bu nedenle, dekorasyonda en önem verilmesi gereken yerlerden olan antreler için farklı ve şık seçimler yapabilirsiniz.
Antrelerde, bu sene koyu tonlar çok kullanılmaktadır. Koyu lacivert, mavi ve mor gibi tonlar ve onların zıt renkleri sıklıkla karşımıza çıkıyor. Özellikle, koyu boyanan bir duvara yerleşen beyaz lake boyalı raflar ve üzerlerinde olan beyaz …

Genel »

[28 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.648 kez okundu]
Kullanışlı holler

Dış kapı açıldığında eve ait ipuçları taşıyan holler, kişiliğimizi ve yaşam tarzımızı yansıtırlar. Karşılama komitesi gibi sıralanmış, ayakkabılık, ayna ve dekoratif objeler, fonksiyonel olduğu kadar göze de hitap ederek, evimizin stiline paralel bir bütünlük sağlarlar. Hatalı bir başlangıç yapmadan, hollerde olabildiğince işlevsel ve bir o kadar da şık görüntüler sağlayabilirsiniz.
Kapımızın üzerine asacağımız “hoş geldiniz” mesajlı bir süs, gazetelik ve ekmek koymak için şık bir sepetle işe …

Genel »

[11 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 9.021 kez okundu]
Antre dekorasyonu

Antre dekorasyonu genel tasarımın önemli bir parçasıdır. Çünkü eve girerken ilk karşılaşılan yer antre olmaktadır. Antrenin dekorasyon tarzı evin içi hakkında da ip ucu veriyor. Antre için seçilecek dekoratif eşyalar evin tarzıyla bütünlük sağlıyor. Odanın mobilya tarzı ile antrenin tarzı uyum içinde oluyor. Modern bir şekilde dekore edilen evlerin antre bölümü de modern dekoratif eşyalarla dizayn ediliyor. Antrelerin ilk karşılayan yer olması nedeniyle biraz eğlenceli ve …