Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: ayna

Genel »

[15 Haz 2013 | Yorum yapılmamış | 2.061 kez okundu]
Aynalarla dekorasyon

Aynalar, özellikle bayanlar başta olmak üzere herkesin günlük yaşamında vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Hayatımızın içinde bu kadar çok yer alan bu eşyaları, doğal olarak günlük yaşamlarımızın geçtiği mekanlarda da değişik versiyonları ile sıklıkla tercih etmekteyiz.
Dar hacimli alanlarda, aynalar dekoratörlerin severek tercih ettiği detaylardır. Zira, ayna ile oluşturulan dekorasyon, alanın daha geniş görünmesinde çok fazla rol oynamaktadır. Ayrıca, aynalar sadece görüntülerin değil, ışığın da yansımasını sağladığından, ışığı …

Mobilya »

[24 Nis 2013 | Yorum yapılmamış | 3.544 kez okundu]
Antre mobilyaları

Evlerin ziyaretçilerini ilk karşıladığı alan olan antreler, ilk intibanın her türlü kanaatteki önemi nedeniyle, dekorasyonun da önemli bir detayı olarak kendine has bir konsept teşkil etmektedir. Bu alanda dekorasyon sevdalılarının elini rahatlatmak adına mobilya üreticileri antre mobilyaları kategorisinde birçok seçeneği tüketicilerin beğenisine sunmaktadırlar.
Antre mobilyaları kategorisinin alt başlıkları şu şekildedir:

Portmanto
Ayakkabılık
Telefon sehpası
Askılar
Puf
Ayna
Şemsiyelik
Şapkalık

Antre mobilyalarının, bu alanın kullanım amacından ötürü, bazı detay özelliklere sahip olması önemlidir. Bu özellikler şunlardır:

Islak girilmesi, …

Banyo »

[26 Eyl 2012 | Yorum yapılmamış | 1.326 kez okundu]
Banyo aynaları

Banyonuzda, etkili bir değişiklik yaratmak istiyorsanız ilk yapılacak olan şey aynanızı değiştirmektir. Günümüzde, çok farklı formlarda son teknoloji pek çok tasarım ayna banyolar için tasarlanmaktadır. Aynaların bulundukları ortamları genişlettiklerini ve ferahlık hissi verdiklerini hepimiz artık biliyoruz. Bu nedenle büyük ve gösterişli ayna modelleri ile banyoda canlı ve yeni bir dekorasyon yapılabilir.
Banyoyu gösterişli ve şık hale getirmek banyo aynası ile mümkündür demiştik. Şekilli ve estetik bir formda …

Genel »

[26 May 2012 | Yorum yapılmamış | 3.238 kez okundu]
İsveç tarzı beyaz yatak odası tasarımı

Yatak odaları adeta konforlu bir salon gibi geniş, ferah ve aydınlık bir görüntü sunuyor ve İsveç yatak odaların özelliği ise geniş ve büyük pencereli olmaktadır. İsveç tarzı yatak odası tasarımlarında dışarıda bulunan doğa manzarası, şehir manzarasına açılan geniş pencereler dikkat çekmektedir. Büyüleyici doğa manzarası geniş pencerelerle adeta içeriye alınmaktadır.
Geniş yatak odasına büyük boy konforlu yataklar konulmaktadır. Geniş pencerelerden içeriye dolan ışık sade ama küçük ayrıntılarla gösterişli …

Aksesuar »

[5 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 4.000 kez okundu]
Dekoratif aynalar ve kullanım alanları

Aynalarımız bizi yüzyıllardır yansıttılar. Bazen hüzünlü çehremizi, bazen neşeli anlarımızı izledik. Bebeklikten ölüme kadar aynalar, onsuz yapamadığımız aksesuar olmuştur. Artık günümüzde aynalar, güzelliğimize bakmanın yanında, dekorasyon alanında da ön planda yer alıyor. Dekoratif aynalarla evimizin güzelliğine güzellik katıyoruz.
Aynaları genelde her odamızda kullanırız. Yatak odası, banyo, çocuk odası derken her odamızda bize eşlik ediyor ve evimizi aydınlatıyor. Hatta aynakolik olanlar mutfağında bile bu eşyayı kullanıyor.
Yatak odası için …

Aksesuar, Duvar »

[11 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 4.573 kez okundu]
Ev dekorasyonunda ayna kullanımı

Evlerin vazgeçilmez aksesuarları aynalar dekorasyonda farklılık yaratması ve bulunduğu ortama  ferahlık ve ışıltı sağlaması nedeniyle kullanılıyor. Sümerleden günümüze kadar gelişerek gelen aynalar basit haliyle sümerler tarafından camın yansıması olarak hayata girerken Venedikliler gerçek sırlı aynayı yapmışlar. Osmanlı döneminde dekorasyonda en çok kullanılan Venedik aynaları ve Venedik aynaları  zaman içerisinde  klasik aynaları oluşturarak yaygınlaştı.
Ahşap çerçeve üzerine yerleştirilen aynaların çerçeveleri altın ve gümüş varaklar ile işlenerek varak aynalar …

Akıllı ev »

[19 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 2.868 kez okundu]
Aynalarda LED ekran modası

Dekorasyon kadar insan yaşamında da büyük bir yer olan aynalar, teknolojinin her geçen gün bizi farklı yeniliklerle tanıştırdığı günümüzde değişim geçiriyor. İnsanların banyolarda tıraş olmak ya da yüz temizliği esnasında ve yatak odalarında kıyafetlerinin nasıl göründüğüne bakmak için kullandığı aynalar, modern tasarımcıların bu alana da el atmalarıyla baştan başa değişiyor. Teknoloji meraklısı modern tasarımcılar LED tvlerin moda haline gelmesini değerlendirerek, LED ekran teknolojisini günlük yaşamın en …