Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: dantel

Genel »

[31 Tem 2013 | Yorum yapılmamış | 2.849 kez okundu]
Dantelin modern yorumu

Son dönemlerin popüler trendlerinden biri de evlerde dantelin modern şekilde yorumlanmasıdır. Anneler ve kızlar arasındaki en yoğun geçen tartışmalardan biri çeyizlerde yer alan dantellerdir. “El emeği göz nuru” diyerek emek verdikleri ve ortaya çıkardıkları bu eserleri, kızları evlerinde sergilesin isteyen annelerin karşısında, danteli demode bulan, annelerinin ısrarından bunalan kızları bulunmaktadır.
Artık bu tartışmalar ve anlaşmazlıklar son bulacak gibi görünüyor. Danteller tekrar evlerimize geri dönüş yaptı, ancak bu …

Mutfak »

[15 May 2013 | Yorum yapılmamış | 2.986 kez okundu]
Masa örtüsü deyip geçmeyin!

Masa örtüleri masalarımızın süsü, günlük hayatımızın da en sık kullanılan tekstil ürünlerinden biridir. Yemek masası, balkon masası gibi masalar için örtü olmazsa olmazdır. Çalışma masalarında ise örtüye ihtiyaç yoktur. Zira, masa örtülerinin ana amacı süs değil, kullanımı kolaylaştırmaktır. Yemek masalarında oluşan kırıntıların ve lekelerin temizlenebilir bir platform olan masa örtüsü ile kaplanması pratik bir çözüm iken, çalışma masalarında örtü kullanımı hayatı zorlaştıracaktır.
Masa örtüleri genelde çok özen …

Aksesuar »

[12 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 3.251 kez okundu]
Dantel modası geri dönüyor

Genellikle annelerin genç kızlık zamanında kalma olarak görülen danteller, son günlerde eskilerin tozlu sandıklarından yeniden çıkartılıyor ve birçok dekorasyon trendinde kendine geniş yer buluyor. Daha modern bir anlayışla kullanılan danteller duvarlardan masa örtülerine, abajurlardan perde kemerlerine, seramik aksesuarlardan minderlere kadar dekorasyonun hemen hemen her alanında farklı şekillerde kullanılabiliyor. Dekorasyon modasında antika ahşabın yeniden bir numara olmasıyla birlikte nostaljiye olan özlem artıyor ve birçok tasarımcının yeni sezon …

Genel »

[15 May 2012 | Yorum yapılmamış | 4.065 kez okundu]
Pike takımları ile yaz mevsimine hazır mısınız?

Bahar mevsiminin son günlerinin yaşandığı bu günlerde yaz mevsimine hazırlıklar mağazalarda başlamış bulunuyor. Ev tekstil ürünleri satan mağazalar sıcakların birden gelmesi ve yorganların baza içlerine kaldırılacağı ve pike takımlarının kullanılmaya başlanacağı günlerin yaklaşması nedeni ile rengarenk ve şık tasarımlara sahip olan pike takımlarını vitrinlerinde yer vermeye başladı.
Tek kişilik, çift kişilik ve battal boy pike takımları % 100 pamuk, % 100 bambu veya % 60 bambu ve …

Aydınlatma »

[30 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 4.004 kez okundu]
İç aydınlatma ve örgü avizeler

Tasarım da yaratıcılık farklı materyaller kullanılarak ilginç ve yaratıcı fikirlerle şık objeler oluşturuyor. Kazak, atkı, bere gibi giysi yapımında kullanılan bir teknik olan örgü tasarımcılara ilham veriyor. Örgü yastıklar, örgü taburelerden sonra örgü iç ortam aydınlatma objeleri yapılıyor.
Tasarımcı Kenneth Cobonpue tarafından örgü ile gerçekleştirilen örgü abajur iç dekorasyonda rahat ve modern bir görüntü oluşturuyor. Avize, abajur, aplik olarak kullanılan örgü aydınlatma objelerinden yansıyan ışık da etkileyici …

Perde »

[21 Kas 2011 | Bir yorum yapılmış | 9.593 kez okundu]
El örgüsü dantel perde

Pencerelerinin görüntülerine önem veren el becerileri gelişmiş hanımlar kendi tül perdelerini kendileri örebiliyor. Geleneksel olarak geçmişten günümüze kadar gelen dantel örme, adeta bir sanatçının eserini ortaya çıkarması gibi emek ve zaman harcayarak yapılıyor. Son derece şık ve tığ işi perdeler pencerelerin havasını değiştiriveriyor. Kısa tül perde örüldüğü gibi uzun tül perde olarak da örülebiliyor.
Dantel işini seven hanımları sanat eseri kadar güzel ve değerli örgü perdeler üretiyor. …