Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: deri

Genel »

[27 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 6.536 kez okundu]
Yatak Bazaları

Fazla geniş olmayan dar evlerde ve yeterli dolap bulunmayan odalarda yatak bazaları her zaman kurtarıcı rol üstleniyor.
Bilindiği gibi bazaların temel işlevi yatağı yerden yükseltmek içindir. Fakat aynı zamanda depolama, sık kullanılmayan eşyaların saklanması gibi işlevleri de yerine getiriyor. Yataklar bazalı olarak yapılırken 2 farklı baza modeli kullanılıyor. Birinci model sandıksz baza oluyor. Diğer ismi de kör bazadır. İkinci model ise sandıklı baza.
Sandıklı bazalar yorgan, yastık, battaniye …

Genel »

[11 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 4.681 kez okundu]
Puf modelleri ve puf rahatlığı

Rahat ve zarif puf modelleri yeniden tasarlandı ve salonlar da yer almaya başladı. Son derece pratik kullanıma sahip şık puf modelleri antre, salon, yatak odası gibi alanlarda kullanılıyor.
Daha çok kafe bar tarzı işletmelerde, mağazalarda kullanılan puflar ev dekorasyonunda da gönül rahatlığı ile kullanılıyor. Puf modelleri geniş ürün yelpazesinde her türlü kumaş kullanılırken daire, dikdörtgen, kare olarak da tasarlanıyor. Yuvarlak modeller buton puf olarak adlandırılırken dikdörtgen puflar …

Mobilya »

[13 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 4.705 kez okundu]
Salonlarda markiz koltuk şıklığı

Salon dekorasyonunda kullanılan koltukların yanı sıra dekorasyon tamamlayıcı ve aksesuar olarak markiz koltuklar yoğun ilgi görüyor. Markiz koltuklar iki kişilik, oldukça geniş ve alçak koltuk modellerine verilen isim oluyor.
Özel tasarlanan markiz koltuklar bulundukları ortama dekoratif bir görüntü veriyor. İsteğe göre geniş salonlarda iki veya üç markiz koltuktan oluşan markiz takımları yerleştirilerek oturma köşeleri oluşturuluyor. Özel tasarlanan markiz koltuklar isteğe göre deri veya kumaş olabiliyor.  Ahşap iskeletten …

Mobilya »

[6 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 5.772 kez okundu]
Deri koltuk ve kanepe

Ev dekore ederken mobilya seçiminde zorlanırız. Farklı malzemelerden yapılmış mobilyalarla karşılaşırız. Kadife, saten, keten, güderi ile kaplanmış koltukların yanı sıra deri koltuk ve kanepeler de son derece şık ve konforlu duruşları ile mobilya seçiminde etkili olur.
Deri koltuk seçiminde öncelikli olarak klasik veya modern tasarımda karar vermek gerekiyor. Her iki tasarım deri koltuklar son derece rahat olmaları ile dikkat çekiyor. Ev ve ofislerde rahatlıkla kullanılıyor. Geniş ve …

Zemin »

[29 Ara 2011 | Yorum yapılmamış | 4.426 kez okundu]
Dekorasyonda deri halı

Ev dekorasyonunda el yapımı halılar evlerde farklı bir tarz oluşturuyor. Özel olarak işlenmiş deriler ile tamamen sıra dışı halılar üretiliyor. Safari halı modelleri vahşi görünümleriyle ön plana çıkıyor. Bulundukları alanlara sıra dışı ve ilginç bir görünüm veriyor.
Özel tasarlanan halılar safari halı, kuzu halı, dana halı şeklinde özelliklerine göre üretilip şekillendiriliyor.

Halıların yanı sıra dana post yer döşemesinde büyük ilgi topluyor.
Safari halılar çeşitli deri parçalarının özel bir şekilde …

Genel »

[15 Ara 2011 | Yorum yapılmamış | 3.214 kez okundu]
Vahşi görünümlü dekorlar

Doğada yaşayan vahşi hayvanların görünümleri modaya da yansıdı. Görünüm olarak esinlenilen hayvanlar genellikle leopar, kaplan, yılan, zebra, timsah, zürafa  gibi hayvanların deri desenleri çeşitle malzemelere baskı yapılarak sıkça kullanılmaya başlandı. Kullanılan alanlar giysi ve ayakkabı sektöründe başladı ve hızla çeşitli alanlara yayılıyor.
Ev dekorasyonuna yansıyan vahşi görünüm ev içerisinde çok ilginç şekilde yer alıyor. Zanzibar tasarımları olarak adlandırılan egzotik tasarımda leopar, kaplan, zürafa, yılan, timsah gibi hayvanların …

Mobilya »

[3 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 4.889 kez okundu]
Fonksiyonel  orta  sehpalar

Evlerde en çok ihtiyaç duyulan ve en çok kullanılan mobilyalardan bir tanesi orta sehpalardır. Genellikle salonda kullanılırken oturma odalarında da yer alabilirler. Salonun bütünlüğünü tamamlarlar. Hem dekor amaçlı hem de işlevsel olarak kullanılırken aynı zamanda da konfor sağlarlar. Her zaman elimizde bulunan bir şeyi bırakmak için düz bir yer ararız ve bu yer de genellikle orta sehpalar olur. Orta sehpalar evde kolaylık sağlayan mobilyalardır.
Tasarımcılar bu ihtiyaçtan …