Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: doğal taş

Genel »

[20 Haz 2013 | Yorum yapılmamış | 2.269 kez okundu]
Doğal taşların şahı mermer

“Metoformizma” adı verilen olay neticesinde oluşan doğal bir taş olan mermer, dekoratif amaçla en yoğun şekilde tercih edilen taşlardan biridir. Doğal mermerin içeriği yeniden kristalleşmiş kalkerlerden ibarettir. Ancak, endüstriyel anlamda düzleştirip parlatılan her cins taş mermer kabul edilebilmektedir. Bu nedenle, dekorasyon tercihiniz doğal mermer ise size sunulan ürünün içeriğini detaylı sorgulamanız gerekecektir.
Mermer birçok kritere göre sınıflandırılabilmektedir. Mineral tanesinin yapısına göre; ince, orta, iri, büyük taneli mermer; mineral …

Genel »

[30 May 2013 | Yorum yapılmamış | 2.999 kez okundu]
Doğal taş ile dekorasyon

Günümüzde iç ve dış dekorasyonda kullanılmakta olan birçok kaplama çeşidine doğal taşlardan oluşturulan kaplamalar da eklenmiş durumdadır. Önceleri genelde TV arkası, raf arası, şömine ön yüzü gibi spesifik dar alanlarda kullanılmakta olan doğal taşlar, artık komple bir duvarın kaplanması gibi daha geniş uygulamalarda da tercih edilmektedir. Fabrikasyon olmayan, kimyasal barındırmayan doğal taşlar, hem görsel açıdan oldukça zengin bir görünüm teşkil etmekte, hem de hijyenik açıdan beklentilere yeterince …

Duvar »

[2 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 5.827 kez okundu]
Kapalı şelale tasarımları

Ev ve iş yeri dekorasyonunda modern ve yaratıcı bir tasarım olan kapalı duvar şelalesi tasarımları giderek yaygınlaşıyor. Su sesinin dinlendirici, huzur verici ve sakinleştirici sesinin yanı sıra görüntüsüyle de keyifli, farklı ve ilginç bir atmosfer oluşturuyor.
Ancak kapalı şelalenin dinlendirici ve keyifli olabilmesi için konumunun çok iyi seçilmesi gerekiyor. Konumu isteğe göre belirlendikten sonra sıra boyutunu seçmeye geliyor. Kapalı şelalenin bulunacağı alanın genişliği ile şelalenin boyutunun uyumlu …

Yapı »

[26 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 8.179 kez okundu]
İç ve dış dekorasyonda doğal taş

Doğal taş kullanımı iç ve dış dekorasyonda yaygınlık kazanıyor. İç dekorasyonda farklı bir atmosfer yaratan doğal taş kullanımı bulunduğu bölümü doğallık katıyor. Evlerin salonları,  oturma odaları, yatak odaları ve banyoları doğal taş kullanımı ile farklılık kazanmaya başladı. Önümüzdeki yıllarda iç dekorasyonun gözde malzemesi doğal taş olacak gibi görünüyor.
Doğal taş doku ve renkleri çok farklı. Odaların halı, mobilya, perde, sehpa gibi mobilya ve tekstil ürünlerine uyabilecek her …

Duvar, Mutfak »

[19 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 2.310 kez okundu]
Doğaltaş mozaiklerle evlerin yüzü değişiyor

Granit, mermer gibi doğaltaşlar günümüzde daha fazla ilgi, daha fazla beğeni ile modern evlerde geniş kullanım alanı buluyor.
Dünya pazarında, dünya fuarlarında olduğu gibi Türkiye’de de tanıtımlar yoğunlaşıyor. Doğal taşlar önce ocaklardan çıkarılıyor. Sonra fabrikalarda işlenerek tasarımcıların ellerinde adeta bir sanatsal tabloya dönüşüyor.
Evlerin mutfak, banyo, antre gibi alanlarında kullanıldığı gibi bahçelerde, kafelerde de bu dizaynlara yer verildiği görülüyor.
Doğaltaşlar plaka, blok, mozaik ve fayans olarak gruplanıyor. Plakalar granit, …