Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: feng shui dekorasyon

Banyo »

[12 May 2014 | Yorum yapılmamış | 2.228 kez okundu]
Feng shui dekorasyon modeli banyolara da girdi!

Feng shui sanatıyla ilgilenenler bilirler, insan enerjisini daha iyi kullanmaya yönelik bir felsefeyi ifade eder. Ayrıca bunun için gerekli olan doğada veya insanın yaşamına dair araç, gereçlerde, sınırlama veya tavsiyelerde bulunarak, hayatı daha iyi yaşamak için kurallar manzumesini ortaya koyar. İddiası, daha iyi bir hayat için, öncelikle insanın yaşadığı evlere dikkat edilmelidir. Bu nedenle Çinliler, dekorasyon tarzı olarak feng shuiye çok fazla önem atfetmekteler.
Bizlerde diğer yazılarımızdan …

Genel »

[8 Eki 2013 | Yorum yapılmamış | 1.997 kez okundu]
Feng Shui  felsefesinin dekorasyon tarzı

Feng Shui dekorasyon evlerde uygulanmaya başlayan yeni diyebileceğimiz bir tarzdır. Feng Shui bir Çin öğreti sanatıdır. Amacı ise insanı mutlu kılmak ve ruhunu yüceltmektir. Bu sanat insanın bulunduğu mekana uyumunu, mekanın insana uyumunu sağlamayı da amaç edinmiştir. Çünkü insanın mutlu olmasını etrafındaki güzellikleri ortaya çıkarmasına bağlar. Eğer insan tabiatın güzelliklerini görebilirse ve bunu hayatının her evresinde açığa çıkarabilirse, ruhi bir mutluluğa gark olabilir.
Bu öğretinin felsefi kısımlarını …

Genel »

[24 Eyl 2012 | Yorum yapılmamış | 2.387 kez okundu]
Zen stili dekorasyon

Uzakdoğu’ya doğru uzandığınızda karşınıza sade ve minimalist bir dekorasyon stili çıkar. Mümkün olduğunca az aksesuarın kullanıldığı ve depolama alanlarının çok olduğu bu kültürlerde, genelde küçük evler kullanıldığından ve Feng Shui’ye göre dekorasyon uygulandığından tarz sade ve rahatlatıcıdır.
5000 yıllık bir öğreti olan Feng shui, evleri vücudumuza benzetmektedir. Damarlarımız evlerdeki holler, organlarımız odalarımızdır. Damarlar tıkalı olduğunda, oksijeni yeterli alamadığımızdan organlarımızda problemler yaşanır. Evlerimizde, dağınıklık ve fazla eşya tıkanıklık …

Genel »

[25 Tem 2012 | Yorum yapılmamış | 2.946 kez okundu]
Uzakdoğu kumaşları ile sanatsal görsellikler

Orta Asya’nın binlerce yıllık tarihi boyunca kullanılan ve İpek Yolu ile Avrupalılara taşınan ipek dokulu kumaşlar, son dönemde birçok tasarımcıya da ilham kaynağı olmuş durumda. Modern tarz dekorasyon stilleri ile geleneksel çizgiyi buluşturan Asyalı kumaşlar, koltuk takımlarının vazgeçilmez döşeme malzemesi olmaya aday. Günümüzün dekorasyon trendlerini belirleyen birçok uluslararası marka, yeni sezon mobilya modellerinde Asya motifleri taşıyan ipek dokulu kumaşlar kullanıyor. Mekan tasarımına hatırı sayılır derecede zengin …

Genel »

[21 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 2.465 kez okundu]
Eviniz Feng Shui felsefesine uygun mu?

Feng Shui,  yaklaşık 3000 yıllık bir geçmişi olan, uzak doğu öğretisidir. Enerjinin nasıl kontrol edilebileceğini ve yaşam alanlarında doğru uygulamalar ve doğru eşyalarla, insan yaşantısını nasıl etkilediğini açıklar. Çincede Feng rüzgâr, Shui ise su anlamına gelir. Çin kültüründe, rüzgâr ve su sağlıklı hayatla ilişkilendirilir ve bu sebeple insana iyi ya da kötü şans getireceğine inanılır. Feng Shui felsefesine göre yaşam alanlarımızdaki kötü enerjileri mümkün olduğunca yok …

Genel »

[10 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 5.788 kez okundu]
Feng Shui dekorasyon

Kelime anlamı rüzgar ve su anlamına gelen Feng shui, rüzgarın getirdiğini suyun besleyip yaşatacağını ve bu şekilde bir döngü oluşup bu döngünün devam edeceğini söyler. Yani Feng Shui doğadaki enerjileri kullanarak hayatımızda zenginlik, uyum ve yapıcı değişiklikler yaratmaktır.
Hayat felsefesi olarak kendini Feng Shui‘ye adamış insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu insanlar hayatlarını Feng Shui ‘ye göre yaşamaktadır.
Feng Shui’de renkler
Renk bir mekanda göze en çok çarpan …