Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: feng shui

Genel »

[24 Eyl 2012 | Yorum yapılmamış | 2.498 kez okundu]
Zen stili dekorasyon

Uzakdoğu’ya doğru uzandığınızda karşınıza sade ve minimalist bir dekorasyon stili çıkar. Mümkün olduğunca az aksesuarın kullanıldığı ve depolama alanlarının çok olduğu bu kültürlerde, genelde küçük evler kullanıldığından ve Feng Shui’ye göre dekorasyon uygulandığından tarz sade ve rahatlatıcıdır.
5000 yıllık bir öğreti olan Feng shui, evleri vücudumuza benzetmektedir. Damarlarımız evlerdeki holler, organlarımız odalarımızdır. Damarlar tıkalı olduğunda, oksijeni yeterli alamadığımızdan organlarımızda problemler yaşanır. Evlerimizde, dağınıklık ve fazla eşya tıkanıklık …

Genel »

[13 Tem 2012 | Yorum yapılmamış | 3.709 kez okundu]
Feng Shui’ye göre, ev nasıl dekore edilmelidir?

5000 yıllık Feng Shui öğretisine göre evinizi dekore ettiğinizde, bereket, şans, huzur ve mutluluk size gelecek ve yaşayan mekanlar, enerjiyi doğru kontrol etmenizi sağlayacaktır. Peki, bu felsefeye göre dekorasyon nasıl yapılmalıdır?
Giriş kapısı
Giriş kapısı, evlerin ağzı olarak kabul edilir. Giriş kapısından evinize dostlarınız ve siz girersiniz. Evin en önemli noktası olan giriş kapılarında, enerji kazanıldığı kadar kaybedilir de, bu nedenle bazı kurallara uymak gereklidir.
Giriş kapınızın karşısında merdiven …

Aksesuar, Duvar »

[11 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 4.648 kez okundu]
Ev dekorasyonunda ayna kullanımı

Evlerin vazgeçilmez aksesuarları aynalar dekorasyonda farklılık yaratması ve bulunduğu ortama  ferahlık ve ışıltı sağlaması nedeniyle kullanılıyor. Sümerleden günümüze kadar gelişerek gelen aynalar basit haliyle sümerler tarafından camın yansıması olarak hayata girerken Venedikliler gerçek sırlı aynayı yapmışlar. Osmanlı döneminde dekorasyonda en çok kullanılan Venedik aynaları ve Venedik aynaları  zaman içerisinde  klasik aynaları oluşturarak yaygınlaştı.
Ahşap çerçeve üzerine yerleştirilen aynaların çerçeveleri altın ve gümüş varaklar ile işlenerek varak aynalar …

Genel »

[10 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 5.889 kez okundu]
Feng Shui dekorasyon

Kelime anlamı rüzgar ve su anlamına gelen Feng shui, rüzgarın getirdiğini suyun besleyip yaşatacağını ve bu şekilde bir döngü oluşup bu döngünün devam edeceğini söyler. Yani Feng Shui doğadaki enerjileri kullanarak hayatımızda zenginlik, uyum ve yapıcı değişiklikler yaratmaktır.
Hayat felsefesi olarak kendini Feng Shui‘ye adamış insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu insanlar hayatlarını Feng Shui ‘ye göre yaşamaktadır.
Feng Shui’de renkler
Renk bir mekanda göze en çok çarpan …