Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: halı

Zemin »

[30 Eyl 2013 | Yorum yapılmamış | 3.435 kez okundu]
İyi bir dekorasyon için halı seçimi

Halı seçimi zor bir iştir. Modelleri açısından farklılık arz eden pek çok türün olması zorlanmamızın bir sebebi olarak belirirken asıl zorluğu, odalarımıza nasıl bir halının daha uygun geleceğini düşünürken yaşarız. Odalarımızda halının nasıl bir atmosfer yaratacağı, verdiğim yüksek fiyatlara deyip değmeyeceği, dekorasyon açısından evi düzenli mi yoksa dağınık mı göstereceği? Gibisinden farklı sorular aklımızda belirebilir.
Halı alırken evvelce dikkat edilmesi gereken olay, alacağımız yerin ölçülerine vakıf olmamız …

Zemin »

[5 Haz 2013 | Yorum yapılmamış | 3.601 kez okundu]
Halısız dekorasyon

Halı, ev dekorasyonunda olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Birçok türü ve ebadı ile farklı halı uygulamalarına evlerimizde sıklıkla yer veririz. Ancak, bazen değişik nedenlerden ötürü, yer kaplaması olarak halılar bilinçli şekilde tercih edilmezler. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:

Allerjik reaksiyonlar
Hijyen endişesi
Eviçinde ayakkabı kullanımı
Çocuklu ev

Halı, “ev tozu akarı” olarak bilinen mite’ların yoğun bir şekilde bulunduğu ortamlardır. Ev tozu allerjisi olan kişilere uzmanlar halı kullanmamaları yönünde tavsiyelerde bulunmaktadırlar. Bu tarz allerjik …

Zemin »

[29 May 2013 | Yorum yapılmamış | 10.449 kez okundu]
Yolluk halılar

Koridorlar gibi dar ve uzun alanlarda sıklıkla tercih edilen yolluk halılar; geleneksel havaları ile dekorasyon dünyasında günümüzde kendilerine hala yer bulmaktadırlar. Beklentileri tam karşılamak, her seçeneğe yanıt verebilmek adına genelde” kesme yolluk halı” denen yöntem ile bu tarz halılar, verilen ölçülere uygun olarak bütün rulodan bir parça olarak kesilip ayırıldıktan sonra overlok uygulanarak kullanıma hazır hale getirilmektedirler.
Yolluk halı seçimlerinde dikkat edilmesi gereken detaylar şu şekildedir:

Halının serileceği mekanın …

Zemin »

[1 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 4.114 kez okundu]
Patchwork halı modelleri

Patchwork halı modelleri son yıllar özellikle minimalist ve modern tasarımlı mekanlarda trend haline gelse de, aslında Türkçe karşılığı “yamalama” olan patchwork halılar zengin Anadolu kültüründe yüzlerce yıldır kullanılmaktadır. Patchwork halı modellerinin bu kadar yaygın bir şekilde kullanılmasın da ki en büyük nedenlerden biri de, zengin bir renk kartelasına sahip olan bu halıların hemen hemen tüm dekorasyon tarzlarına uyum sağlayabilmesidir. Büyük mekanlarda çok sık rastlanan yapaylık hissini …

Duvar »

[9 May 2012 | Yorum yapılmamış | 3.874 kez okundu]
Duvar dekoru

Evlerin iç mekan tasarımlarında duvarların görselliği giderek önem kazanıyor.  Özellikle geniş evlerde ve ev mobilyalarının sadelik içerisinde seçilerek yerleştirildiği alanlarda duvarlar ön plana çıkıyor. Duvarlar adeta bir tablo gibi boyanıyor. Dekorasyon ihtiyacı gerektiren büyük boşluklar yaratıcı duvar resimleri ile görsellik kazanıyor.
Öncelikle dekor uygulanacak oda veya salona karar veriliyor. Çocuk odası, mutfak, salon gibi alanlarda rahatlıkla uygulanıyor. Uygulama yapılacak alan belirlendikten sonra resim yerleştirilecek duvar ve duvara …

Genel »

[4 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 7.259 kez okundu]
Beyaz gri ev dekorasyonu

Dünyaca tanınan ve birçok ödüller alan Frank Roop adlı tasarımcının harika bir modern salon tasarımı gri ve beyaz renkleri buluşturuyor.
Çok kereler sizlerde beyaz ve gri salon dekorasyonu düşünmüş veya uygulamış olabilirsiniz. Beyazın sadeliği, şıklığı, aydınlığı parlak gri ile renkleniyor. Modern salon tasarımları olarak beyaz ve gri bir arada çok soğuk olabilir diye düşünenleri bu düşüncelerinden vaz geçirebilecek şıklıkta ve güzellikte.
Beyaz gri salon tasarımında her köşede kendini …

Genel »

[29 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 8.669 kez okundu]
Lila rengi ev dekorasyonu

Geleneksel ev dekorasyonu modern dokunuşlarla farklı ve daha güzel hale getirmek için renklerin büyülü görüntülerinden faydalanmayı denemek harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Tatlı ve feminen lila rengi duvar boyaları ile evlerde farklı ve hoş atmosferler yaratılıyor.
Geleneksel ev boyama tarzında sadece çocuk odaları ve yatak odalarında klasik bir şekilde lila rengi kullanılırken son iç dizayn trendlerinde lila veya diğer bir deyişle lavanta rengi salonlar, mutfaklar ve banyolar da …