Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: kırmızı

Genel »

[28 Tem 2013 | Yorum yapılmamış | 1.553 kez okundu]
Dekorasyonda kırmızının cazibesi

Kırmızı iddialı renklerden biridir. Kullanıldığı her alanda, cazibenin, iddialı olmanın, tutkunun ve albeninin rengi olarak öne çıkmıştır.
Dekorasyonda da kırmızının bu ayrıcalıklı halinden yararlanmak söz konusu olabilmektedir. Ancak, kırmızı rengi dekorasyonda kullanırken bazı ince noktalar gözardı edilmemelidir:

Kırmızı, göz alıcı ve baskın bir renk olduğundan tek renk olarak uygulanmamalıdır. Mutfak, banyo gibi fayansın ve dolayısı ile parlaklığın söz konusu olduğu alanlarda kırmızı kullanılan alanların sınırlı bırakılması, gözü yoran …

Genel »

[23 May 2013 | Yorum yapılmamış | 2.336 kez okundu]
Kırmızı salonlar

Kırmızı iddialı bir renk olarak fazla dikkat çektiğinden giyimden dekorasyona birçok alanda tereddütle kullanılan renklerden biridir. Halbuki aşkın ve tutkunun rengi kırmızıyı, doğru eşyalar üzerinde doğru kombinlerle kullandığınızda cazibesi bol bir görüntü elde etmek kesinlikle mümkündür.
Ev dekorasyonunda kırmızı renk genelde yatak odası dekorasyonunda akla gelen bir renktir. Ancak, salonlarınızda da kırmızıyı doğru bir dengede kullandığınızda, doğru kombinlere yer verdiğinizde, aşırı kırmızı kullanımı ya da tek renk kırmızı …

Genel »

[29 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 8.746 kez okundu]
Lila rengi ev dekorasyonu

Geleneksel ev dekorasyonu modern dokunuşlarla farklı ve daha güzel hale getirmek için renklerin büyülü görüntülerinden faydalanmayı denemek harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Tatlı ve feminen lila rengi duvar boyaları ile evlerde farklı ve hoş atmosferler yaratılıyor.
Geleneksel ev boyama tarzında sadece çocuk odaları ve yatak odalarında klasik bir şekilde lila rengi kullanılırken son iç dizayn trendlerinde lila veya diğer bir deyişle lavanta rengi salonlar, mutfaklar ve banyolar da …

Genel »

[10 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 5.889 kez okundu]
Feng Shui dekorasyon

Kelime anlamı rüzgar ve su anlamına gelen Feng shui, rüzgarın getirdiğini suyun besleyip yaşatacağını ve bu şekilde bir döngü oluşup bu döngünün devam edeceğini söyler. Yani Feng Shui doğadaki enerjileri kullanarak hayatımızda zenginlik, uyum ve yapıcı değişiklikler yaratmaktır.
Hayat felsefesi olarak kendini Feng Shui‘ye adamış insanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bu insanlar hayatlarını Feng Shui ‘ye göre yaşamaktadır.
Feng Shui’de renkler
Renk bir mekanda göze en çok çarpan …