Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: kumaş

Genel, Mobilya »

[19 Haz 2013 | Yorum yapılmamış | 2.821 kez okundu]
Dekorasyonda kadife kullanımı

Arapça’da, tüylü, havlı, saçaklı anlamlarına gelen “kataif” kelimesinin çoğulu olan “kadife”, uzun havlı kumaşa verilen isimdir. Kadife, dokuma aşamasında kumaş hammaddesine ait liflerin uzun bir şekilde bırakılması suretiyle oluşturulan yumuşak bir kumaştır. Kumaş, yün, naylon ya da ipek ile dokunur. Eskiden tüm kadifeler ipek ve pamuk ile dokunurdu. Artık sentetik naylon gibi malzemeler ile de dokunabilmektedir.
Kadife kumaş, birçok amaç ile kullanılmakta, geleneksel dekorasyon stilinde kadifeyi en …

Perde »

[4 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 4.564 kez okundu]
Geceli gündüzlü perde düet plise perde sistemi

Düet ve Plise perdeler geceli gündüzlü perde olarak da biliniyor. Zebra perde, stor perde kullanımına uygun perde sistemine uygun yerlerde düet ve plise perdeler de kullanılmakta ve işlevsel olması nedeni ile tercih edilmektedir.
Tek bir mekanizma ile çalışan düet ve plise perdeler istendiği zaman gece istendiği zaman gündüz perdesi olabiliyor. Özellikle çok sıcak olan mekanlarda düet black out perde tercih ediliyor. Nedeni ise black out perdenin üzerinde …

Genel »

[15 May 2012 | Yorum yapılmamış | 4.065 kez okundu]
Pike takımları ile yaz mevsimine hazır mısınız?

Bahar mevsiminin son günlerinin yaşandığı bu günlerde yaz mevsimine hazırlıklar mağazalarda başlamış bulunuyor. Ev tekstil ürünleri satan mağazalar sıcakların birden gelmesi ve yorganların baza içlerine kaldırılacağı ve pike takımlarının kullanılmaya başlanacağı günlerin yaklaşması nedeni ile rengarenk ve şık tasarımlara sahip olan pike takımlarını vitrinlerinde yer vermeye başladı.
Tek kişilik, çift kişilik ve battal boy pike takımları % 100 pamuk, % 100 bambu veya % 60 bambu ve …

Genel »

[27 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 6.536 kez okundu]
Yatak Bazaları

Fazla geniş olmayan dar evlerde ve yeterli dolap bulunmayan odalarda yatak bazaları her zaman kurtarıcı rol üstleniyor.
Bilindiği gibi bazaların temel işlevi yatağı yerden yükseltmek içindir. Fakat aynı zamanda depolama, sık kullanılmayan eşyaların saklanması gibi işlevleri de yerine getiriyor. Yataklar bazalı olarak yapılırken 2 farklı baza modeli kullanılıyor. Birinci model sandıksz baza oluyor. Diğer ismi de kör bazadır. İkinci model ise sandıklı baza.
Sandıklı bazalar yorgan, yastık, battaniye …

Perde »

[10 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 5.265 kez okundu]
Japon perde modelleri perde takma çözümü getiriyor

Özgün tasarımı ile dikkat çeken japon perde 2012 yılının beğeni toplayan perdeleri arasında bulunuyor. Farklı ve hoş bir görünüm sunan japon perdelerin özelliği ise farklı ürünlerden çok zengin çeşide sahip olması ve evlerin bütün odalarında kullanılabilme özelliğinde olması.  Ayrıca pratik kullanımı, zarif duruşu da japon perde tercihini ve kullanımını etkiliyor.
Japon perdeler mekanizmalı perde grubu içinde ve en kullanışlı perdeler olmaktadır. Geniş pencereler için ideal olan, Fransız …

Genel »

[2 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 1.587 kez okundu]
Sade ev çözümleri

İş yoğunluğu, stresi, yorgunluğu derken oldukça sıkılırız. Baharın gelmesiyle birlikte yorgunluğumuz daha da artar. Bazen rahat bir nefes almak, bazen de huzur bulmak için deniz kenarına, orman gezisine gider ya da evimizde dinlenmeyi tercih ederiz. Zihnimizin rahatlaması için evi tercih edenler de en önemli şey sessizlik ve az detaydır. Bu yüzden evimizde sade ortamları tercih etmeli ve gözü yoran fazlalıklardan kaçınmalıyız.
Renk seçiminde gözü yoran ve içimize …

Genel »

[16 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.180 kez okundu]
Kapitone ev dekorasyonları

Kapitone bildiğiniz gibi bir terzilik terimidir ve aynı zamanda ortaçağdan günümüze kadar gelen bir el sanatıdır. Kapitone işi ile ortaçağda soğuktan korunmak için giysiler yapılmıştır. Ayrıca yorgan, yatak örtüsü gibi, perde gibi sıcak tutacak ev aksesuarlar elde dikiş işlemi gerçekleştirilerek yapılmıştır. Yetenek ve sabır isteyen kapitone her kumaşa uygulanabildiği gibi dikiş modeli yaratmak da yaratıcı tasarım gücü ile bağlantılı olmaktadır. Kısaca yapılışı şu şekildedir; İki katlı …