Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: mor

Genel »

[2 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 1.513 kez okundu]
Sade ev çözümleri

İş yoğunluğu, stresi, yorgunluğu derken oldukça sıkılırız. Baharın gelmesiyle birlikte yorgunluğumuz daha da artar. Bazen rahat bir nefes almak, bazen de huzur bulmak için deniz kenarına, orman gezisine gider ya da evimizde dinlenmeyi tercih ederiz. Zihnimizin rahatlaması için evi tercih edenler de en önemli şey sessizlik ve az detaydır. Bu yüzden evimizde sade ortamları tercih etmeli ve gözü yoran fazlalıklardan kaçınmalıyız.
Renk seçiminde gözü yoran ve içimize …

Genel »

[9 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 4.689 kez okundu]
Ev dekorasyonunda mor renk kullanımı

Ev dekorasyon eşyalarının tasarımını yapan tasarımcılara mor renk her zaman ilham veriyor. İddialı, mistik, krallara yakışır, koyu morun yaratıcılığı teşvik ettiği gibi anlamlar yüklenen mor renk ev dekorasyonunda estetik güzellikler yaratıyor. Mor rengin kullanımı her zaman cesaret ve uyum gerektiriyor. Mavi ve kırmızının dengesinden oluşan mor çeşitli objelerle, evlerin her alanında kullanılabiliyor.
Yatak odalarında duvar, perdeler ve yatak örtüleriyle mor renk hakim dekorlar yaratılırken çocuk odaları da …

Genel »

[12 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 4.190 kez okundu]
İç dekorasyonda tek renk ve renk seçimi

İç dekorasyonda renkler büyük bir rol oynuyor. Farklı farklı bir çok rengi seven kişiler aynı odada sevdikleri bütün renkleri kullandığı zaman sıradan görüntüler çıkabiliyor. Ayrıca çok renkli iç dekorasyonlar bazen insanı yorduğu gibi dekore edilen mobilya ve aksesuarların istediğimiz şekilde çarpıcı bir görüntü vermesini engelleyebiliyor. Birçok renk arasında birçok aksesuar flu kalabiliyor.
Sevilen renkleri farklı odalarda kullanmak son derece estetik dekorasyon yaratıyor. Renklerin doğrudan insan ruh halini …

Duvar »

[21 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 1.599 kez okundu]
Renklerin dekorasyondaki etkileri

Geçen yazımızda duvar renklerinin dekorasyon için öneminden bahsetmiş ve bu yazımızı renklerin karakteristik özelliklerine ayıracağımızı ifade etmiştik. Gerek dekorasyon uzmanlarının gerekse renk bilimcilerin görüşlerine göre renkler insanları günlük hayatlarında fazlasıyla etkilemekte, duygular bulunulan mekan veya giyilen kıyafetlerdeki tonlara göre değişebilmektedir. Yalnız her renk her insanda aynı duyguyu uyandırmayabilir. Bu yazımızın ileriki bölümlerinde bahsedeceğimiz ana renklerin anlamları uzmanların diliyle genel olarak yansıtılan duyguları göz önüne almaktadır.
Mavi ve …