Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: obje

Genel, Ofis »

[16 May 2012 | Yorum yapılmamış | 3.801 kez okundu]
Optik mağaza tasarımı

Mağaza tasarımları mimarlık ofislerinde, iç mimarlar ve tasarımcılar tarafından projelendirilerek ve mağaza sahibi müşterinin de fikirleri alınarak ortak bir fikir alış verişi ile ortaya çıkmaktadır.
Mağaza sahibi, mağazada satacağı ürün çeşitleri, müşteri potansiyeli gibi bilgileri mimar ve tasarımcılara verilerek mağaza tasarım çalışması başlar. İç mimar ve tasarımcılar mağazasının konumu, genişliği gibi keşif çalışmalarından sonra yerleşim planını hazırlar.
Bir optik mağazası tasarımında, mağaza da satılacak ürün ön plana çıkarılırken …

Aydınlatma »

[30 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.882 kez okundu]
İç aydınlatma ve örgü avizeler

Tasarım da yaratıcılık farklı materyaller kullanılarak ilginç ve yaratıcı fikirlerle şık objeler oluşturuyor. Kazak, atkı, bere gibi giysi yapımında kullanılan bir teknik olan örgü tasarımcılara ilham veriyor. Örgü yastıklar, örgü taburelerden sonra örgü iç ortam aydınlatma objeleri yapılıyor.
Tasarımcı Kenneth Cobonpue tarafından örgü ile gerçekleştirilen örgü abajur iç dekorasyonda rahat ve modern bir görüntü oluşturuyor. Avize, abajur, aplik olarak kullanılan örgü aydınlatma objelerinden yansıyan ışık da etkileyici …

Aksesuar »

[22 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 3.245 kez okundu]
Stilini evine yansıt

Son yıllarda ev dekorasyonu evi paylaşan kişilerce nerede ise profesyonel bir şekilde yapılmaya başlandı. Her yılın trend renkleri ve dekorasyon objeleri evin farklı bölümlerinde yer alırken ev dekorasyon ürünleri ile insanları buluşturan internet üzerinden satış yapan, web sayfalarını oluşturan dekorasyon siteleri de sayıca artıyor. Ev dekorasyon ürünleri satışı yapan  sitelerin dekorasyon ürünlerinin çeşitliliği, renkliliği, pratik ve kullanışlı olması yanında kaliteli olmaları da dikkat çekiyor.
Web siteleri üzerinden …

Genel »

[25 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 1.603 kez okundu]
Gülümseten dekorasyon

Ev dekorasyonlarına baktığımızda her evin dekorasyonunda mutlaka farklılıklar görürüz. Birbirinin aynısı olan ev dekorasyonuna rastlamak imkansız. Benzerlikler olabilir. Nedeni ise kişiliklerin dekorasyona yansıması olabilir. Kişinin beğenileri, tarzı, yaşam biçimi ev dekorasyonuna az veya çok bir şekilde dekorasyona yansıyabilir.
Hayatı neşeyle yaşayanlar, hayata pozitif ve gülümseyerek bakanlar, esprili kişiler kişiliklerini ev dekorasyonlarına yansıtırlar. Bu yansıma dekorasyonda kullanılan objelerle kendisini ele veriyor.
Esprili, komik, neşeli dekorasyonda kullanılan objeler ise çok …

Genel »

[13 Ara 2011 | Yorum yapılmamış | 3.214 kez okundu]
Yılbaşı hediyeleri

Yeni yılın yaklaştığı aralık ayının son haftalarında yoğun bir şekilde her yerde hissediliyor. Bütün mağazalar vitrinlerini yılbaşı objeleriyle dekore ediyor. Işıklı çam ağaçları, yapay kar taneleri, noel baba figürlü objeler, mumluklar, yılbaşı süsleri vitrin dekorasyonlarında kullanılıyor.
Bu yılbaşı objeleriyle süslenmiş vitrinler, yılbaşı hediyesi alacağımız kişilerin adlarını aklımıza getirirken alınacak hediyelerin neler olabileceğini de düşündürüyor. Hediye almak kadar hediye vermenin de insanı mutlu eden bir duygu olduğunu biliyoruz. …