Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: plastik

Mutfak »

[8 May 2013 | Yorum yapılmamış | 4.149 kez okundu]
Silikon mutfak eşyaları zararlı mıdır?

Son dönemlerde silikondan yapılan rengarenk, birçok amaca uygun kullanıma sahip, farklı ebatlarda ve şekillerde mutfak eşyaları mutfaklarımızı süslemektedir. Kek kalıpları, yumurtalıklar, karıştırıcılar, spatulalar, maşalar, fırçalar, çırpıcılar gibi birçok formda kullandığımız bu eşyaların plastik görünümleri nedeniyle sağlığımıza zararlı olup olmadıkları birçok kişi için soru işareti teşkil etmektedir.
Silikon; sağlıklı oluşu ile bilinen camın da hammaddesi olan silis kumunun sıvı hale getirilmesi ile oluşan bir maddedir. Dolayısıyla cam gibi silikon …

Genel »

[6 Nis 2012 | Bir yorum yapılmış | 32.553 kez okundu]
Plastik eşya boyama

Evlerde kullanılan plastik eşyaların rengin memnun olmadığınıza karar verdiyseniz, kısa süre içerisinde plastik eşyalarınızı boyayarak farklı bir dekorasyon havası yaratabilirsiniz. Evlerde kullanıldığı kadar balkonlarda ve bahçelerde de yaygın bir biçimde tercih edilen plastik masa ve sandalyeler, kendi boyaları ile pratik bir şekilde boyanabilir. Plastik masa ve sandalyelerinizi boyamak için sprey boyaları tercih edebileceğiniz gibi, akrilik ya da su bazlı boyalarla da istediğiniz sonucu alabilirsiniz. Ancak burada …

Genel »

[26 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 3.966 kez okundu]
Dolap düzenleyiciler

Evinizde dağınık görüntüden rahatsız oluyorsanız ve aynı zamanda bu dağınık görüntüye neden olan eşyalarınıza mutlaka ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız tam da size göre bir çözüm. Dolap içinde yer almasını istediğiniz çorap, fular, eşarp, eldiven gibi küçük eşyalarınıza özel bir alan yaratabilirsiniz.
Dolap içinde yer alsınlar ancak dağınık görünmesin ve düzenli tertipli dursun istiyorsanız dolap içine asmalı çekmece ve kutular tahmin edemeyeceğiniz kadar işinizi görecektir. Alt alta veya yan …

Aksesuar, Bahçe, Duvar »

[2 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 7.480 kez okundu]
Çiçek saksıları ve iç tasarım

Saksıda çiçek yetiştirmeyi sevenler bahçe veya ev içi tasarımda mutlaka çiçeğe bir yer bulur. Soğuk kış günlerinde çiçek açan bahçe çiçekleri az olduğu için genelde kış mevsiminde bahçeler dinlenmeye bırakılır.
Çiçek seven kişiler bu kez evin içinde çiçeğe en uygun köşeleri bulur ve çiçeklerin bulunduğu yerde estetik bir görüntü sergilemelerini de ister. Bu nedenle saksı tercihleri ön plana çıkar. Cam, seramik, plastik, metal gibi birçok materyalden yapılmış …

Aksesuar »

[25 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 5.446 kez okundu]
Dekoratif çiçeklikler

Mevsim çiçekleri yetiştirmek kadar çiçeklerin dekoratif çiçekliklerde duruşları da evlere, bahçelere hoş bir görünüm vermektedir. Salonların köşelerinde yer alan çiçeklikler üzerinde bulunan dekoratif saksı ve mevsim çiçeklerini daha bir ihtişamlı gösteriyor. Bahçe için farklı, salon için farklı çiçekler bulunuyor. Fabrikasyon yapılan çiçekliklerin yanında özel tasarlanmış el yapımı çiçekliklerin yanında ilginç objelerden oluşmuş çiçeklikler de bahçeleri süslüyor.
Salon için hazırlanan dekoratif çiçeklikler ahşap, plastik, pirinç, seramik …

Duvar, Mobilya »

[15 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 5.268 kez okundu]
Çok amaçlı dekoratif raflar

Hepimizin farklı hobileri, beğenileri bulunmakta ve hobi ve beğenilerimiz nedeniyle dışarıya çıktığımızda ellerimiz ufak tefek paketlerle dolu olarak evimize dönmekteyiz. Aynı zamanda arkadaşlarımız da bu hobi ve beğenilerimizin farkında olduğundan onlarda orada sırada yine paketlere gelmektedirler. Paketler açıldığında içinden çıkan kitaplar, biblolar, resim çerçeveleri gibi birçok objelere odalarda yerleştirecek bir yer arıyoruz.
Tüm bu sayılan ve sayılmayan objeleri yerleştirmek için bu objeler kadar güzel ve dekoratif olan …

Yapı »

[7 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 4.636 kez okundu]
Asma tavan çeşitleri

Asma tavan çeşitlerinden bahsedecek olursak;
Alçıpan asma tavan
Binaların tavanlarında elektrik, yangın tesisatı, havalandırma boşlukları, tesisat kabloları gibi bir takım görüntü kirliliklerini saklamak ve estetik bir görüntü yaratmak gibi bir çok faydası bulunan,  kolayca tamiri yapılabilmesi ve ekonomik olması gibi özellikleriyle öne çıkan ve Türkiye’de en yaygın kullanılan asma tavan çeşididir. (Ayrıntılı bilgi: alçıpan asma tavan)
Metal asma tavan
İstenilen her renkte kullanılabilen, yüksek akustik performanslara sahip, montaj kolaylığı ve …