Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: rengarenk

Genel »

[10 Haz 2013 | Yorum yapılmamış | 2.774 kez okundu]
Abajur modelleri

Abajurları, aydınlatma ihtiyacımızı karşılamaları için sıklıkla tercih ederken, bazen bu şekilde bir aydınlanma gereksinimin olmadığı durumlarda bile sadece dekoratif özelliklerinden yararlanmak adına abajurlardan birini mutlaka dekorasyonumuza dahil edebiliyoruz.
Abajurlar, aydınlanma aracı olmanın yanı sıra, rengarenk, çeşit çeşit modelleri ile albenileri çok yüksek bir aksesuar grubunu teşkil ediyorlar.
Dekorasyonun stiline bağlı olarak abajurların da uygun bir tarzda seçilmeleri önemlidir. Ayrıca, kısa bacaklı mı, uzun bacaklı mı, hatta aplik mi …

Genel »

[19 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 2.287 kez okundu]
Çocuk odası

Evinizde artık yalnız değilsiniz. Minik bebeğiniz günden güne hızla büyümeye devam ediyor. Peki siz ona ayrı bir oda hazırlamaya hazır mısınız?
Hepimiz çocuklarımız için her şeyin en iyisini isteriz. Ancak çoğu insan çocuk odası hazırlamanın basit bir iş olduğunu düşünerek büyük bir hata yapar. Çocuk odası birkaç basit aksesuar koymaktan ve duvarların renkli bir boya ile boyanmasından ibaret değildir. İlk olarak düşünmeniz gereken; odanın sizin açınızdan nasıl göründüğü …

Duvar, Mutfak »

[19 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 2.308 kez okundu]
Doğaltaş mozaiklerle evlerin yüzü değişiyor

Granit, mermer gibi doğaltaşlar günümüzde daha fazla ilgi, daha fazla beğeni ile modern evlerde geniş kullanım alanı buluyor.
Dünya pazarında, dünya fuarlarında olduğu gibi Türkiye’de de tanıtımlar yoğunlaşıyor. Doğal taşlar önce ocaklardan çıkarılıyor. Sonra fabrikalarda işlenerek tasarımcıların ellerinde adeta bir sanatsal tabloya dönüşüyor.
Evlerin mutfak, banyo, antre gibi alanlarında kullanıldığı gibi bahçelerde, kafelerde de bu dizaynlara yer verildiği görülüyor.
Doğaltaşlar plaka, blok, mozaik ve fayans olarak gruplanıyor. Plakalar granit, …

Aksesuar, Aydınlatma »

[10 Eki 2011 | Bir yorum yapılmış | 6.295 kez okundu]
Abajur modelleri ve kullanımı

Birkaç yüzyıldır kullanılan abajurun tercih edilme nedeni ışığının yumuşak olması ve direk gözelere ulaşmamasıdır. Abajur adı ise Fransızca bir kelimedir. Hemen hemen her evde bulunan abajurlar günümüzde okuma lambası olarak da kullanılmaktadır. Aydınlatmanın yanında hoş bir salon aksesuarı olma özelliğini de taşımaktadır. Işığın bir koruyucu veya siperle gizlenmesi bulunduğu ortama loş ışık yaymasını sağlamaktadır. Abajur ismini bu koruyucu veya siperden almaktadır.
Yaygın bir şekilde kullanılan abajurların çeşit …