Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: salon

Genel »

[23 May 2013 | Yorum yapılmamış | 2.245 kez okundu]
Kırmızı salonlar

Kırmızı iddialı bir renk olarak fazla dikkat çektiğinden giyimden dekorasyona birçok alanda tereddütle kullanılan renklerden biridir. Halbuki aşkın ve tutkunun rengi kırmızıyı, doğru eşyalar üzerinde doğru kombinlerle kullandığınızda cazibesi bol bir görüntü elde etmek kesinlikle mümkündür.
Ev dekorasyonunda kırmızı renk genelde yatak odası dekorasyonunda akla gelen bir renktir. Ancak, salonlarınızda da kırmızıyı doğru bir dengede kullandığınızda, doğru kombinlere yer verdiğinizde, aşırı kırmızı kullanımı ya da tek renk kırmızı …

Genel »

[19 May 2013 | Yorum yapılmamış | 2.075 kez okundu]
Televizyon salonda ne şekilde yerleştirilmelidir?

Televizyon günlük yaşantımızın en büyük meşgalelerinden, dekorasyonun ise olmazsa olmaz eşyalarından biridir. Birçok faydasının yanı sıra sağlık açısndan da endişe doğuran bu meşgale ile ilgili birçok uyarı niteliğinde haberler yapılıyor olsa da televizyonu günlük yaşantımızdan çıkarmak en azından yakın vadede mümkün gözükmemektedir.
Bu yoğun kullanıma maruz eşyamızı salonumuza yerleştirirken bazı detaylara dikkat etmek her açıdan önem arz etmektedir.
Öncelikle televizyon, konum olarak televizyonu izlemek üzere kullanılacak koltuk takımının …

Mobilya »

[26 Nis 2013 | Yorum yapılmamış | 2.266 kez okundu]
İhtişamın değişmez adresi varak mobilyalar

Varak, Farsça kökenli bir kelime olup, “yaprak” anlamına gelmektedir. Türkçe’ye Osmanlı döneminde kazandırılmıştır. Süsleme amaçlı kullanılan varak, başta altın olmak üzere çeşitli metallerin yaprak inceliğinde kesilerek oluşturulan tabakalarına verilan addır aynı zamanda.
Varak mobilya ise, bu metal yaprakları ile ahşabın buluştuğu, dore ve lame gibi renkler ile bütünleştirildiği, nadide güzellikte, gösterişli mobilyaların geneline verilen isimdir. Özellikle aynalarda bu tarzı sıklıkla görmekle birlikte, birçok mobilya çeşidine uygulanmaktadır. Varak, eski mobilyaları …

Mobilya »

[10 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 3.429 kez okundu]
Ahşap antik mobilyalar

Antik mobilya tasarımları günümüzde ahşabın şıklığı ve zengin renk çeşitleri ile yeni bir forma girerek tekrar ev dekorasyonunda gözde mobilyalar haline geliyor. Tasarımcı Paola Navone tarafından tasarlanan mobilyalarda adeta ahşap yeniden keşfediliyor. Geleneksel antik mobilyaların tarzında yapılan yeni mobilyalar evlerde çarpıcı bir masal atmosferi yaratıyor ve büyüleyici ve çağdaş mimari örnekler sergiliyor.
Klasik ve Retro formlarda yapılan antik model ahşap mobilyalar, renkli kumaşla kaplanıyor.  Mobilya renkleri ile …

Genel »

[18 May 2012 | Yorum yapılmamış | 2.534 kez okundu]
Milano salon tasarımları

2012 yılı nisan ayında Milano şehrinde sergilenen salon mobilyalarında yaratıcılık,  konfor ve cam ve akrilik şeffaflığın vazgeçilmez ağırlığı göze çarpıyor. Tay tüyü kumaşlardan, pamuk dokulu kumaştan, kadife kumaştan yapılan koltuk takımlarında abartısız bir güzellik ve doğallık fark ediliyor. Beyaz ve açık pastel renklerin yanı sıra canlı kırmızı ve beyazla kombine olan siyah renklerin hakim olduğu gözleniyor.
Adeta yap boz gibi dizayn edilen mobilyalar son derece işlevsel kullanılabilmekte …

Aksesuar »

[5 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 3.956 kez okundu]
Dekoratif aynalar ve kullanım alanları

Aynalarımız bizi yüzyıllardır yansıttılar. Bazen hüzünlü çehremizi, bazen neşeli anlarımızı izledik. Bebeklikten ölüme kadar aynalar, onsuz yapamadığımız aksesuar olmuştur. Artık günümüzde aynalar, güzelliğimize bakmanın yanında, dekorasyon alanında da ön planda yer alıyor. Dekoratif aynalarla evimizin güzelliğine güzellik katıyoruz.
Aynaları genelde her odamızda kullanırız. Yatak odası, banyo, çocuk odası derken her odamızda bize eşlik ediyor ve evimizi aydınlatıyor. Hatta aynakolik olanlar mutfağında bile bu eşyayı kullanıyor.
Yatak odası için …

Genel »

[28 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 2.726 kez okundu]
Salon dekorasyon önerileri

Evlerin dekorasyonunda zirve noktası olarak görülen salonlar, diğer yaşam alanlarından farklı olarak eve gelen misafirlerin ağırlandığı yerdir. Bu nedenle dekorasyonuna en çok dikkat edilmesi gereken odaların başında gelen salonlarda, kullanışlı ve şık görünen bir konsept yaratmak büyük önem kazanır. Salon dekorasyonunda yeni trendleri uygulamadan önce ilk olarak temel bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız. İlk önce salonunuzda doğal ışığın ne kadar verimli kullanıldığını ve salonun yapısal özellikleri …