Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: sehpa

Mobilya »

[12 Oca 2014 | Yorum yapılmamış | 1.489 kez okundu]
Sehpaların dekorasyondaki sırrını keşfet!

Evlerimizi dekoratif açıdan mümkün olduğunca mükemmel kılmak istiyoruz. Çünkü yaşanabilir bir alanın tesis edilmesi çok önemli. İnsan güzele hasret bir şekilde yaratılmış. Doğumundan ölümüne dek güzel yaşamak ve mutlu olmak ister. Mutluluğun sırrı da, yaşamını geçirdiği mekanların ruhunu dinlendirmesi. Bunu sağlamak için dekorasyon adı altında bölümler ve uzmanlıklar ortaya çıktı. Yaşanabilir bir mekanı nasıl döşeyeceği hususunda insan her zaman düşündü. Sizler de kendinize daha güzel olanı …

Genel »

[4 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 7.219 kez okundu]
Beyaz gri ev dekorasyonu

Dünyaca tanınan ve birçok ödüller alan Frank Roop adlı tasarımcının harika bir modern salon tasarımı gri ve beyaz renkleri buluşturuyor.
Çok kereler sizlerde beyaz ve gri salon dekorasyonu düşünmüş veya uygulamış olabilirsiniz. Beyazın sadeliği, şıklığı, aydınlığı parlak gri ile renkleniyor. Modern salon tasarımları olarak beyaz ve gri bir arada çok soğuk olabilir diye düşünenleri bu düşüncelerinden vaz geçirebilecek şıklıkta ve güzellikte.
Beyaz gri salon tasarımında her köşede kendini …

Mobilya »

[20 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 9.432 kez okundu]
Çarpıcı tasarım pompom koltuk

Oturma odaları dekorasyonunda bahar esintisi yaşanıyor. Düz renk koltuklar rengarenk koltuklara yerini bırakıyor. Renklerin dışında koltuk döşeme şekli de özel şekilde tasarlanıyor. Renkli koltuklar, sandalyeler ve puflarla hoş oturma odası tasarımları ortaya çıkıyor. Odaların dekorasyonu şık renkli sehpalarla bütünleşiyor.
Alman tasarımcı ürünü renkli tasarım koltuğun özelliğinin el yapımı olması dikkat çekiyor. Bağla ve kes tekniği ile yapılan pompomlar  Pom-poms olarak adlandırılan tasarım koltuğu oluşturuyor. Yünden yapılan pompomlardan …

Banyo »

[20 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 2.941 kez okundu]
Abartılı banyolar

Son yıllarda banyo dekorasyonunu giderek farklılaşıyor. Gösterişsiz sade banyo tasarımları yerini yavaş yavaş zengin, lüks ve zarif görünüme sahip banyolara bırakıyor. Abartılı dekorasyon tasarımlarını sevenler için birçok abartılı banyo dolapları, lavaboları, banyo aksesuarları bulunuyor. Gümüş ve altın renkleri banyo tasarımına yenilik getiriyor. Tavandan tabana ışıltılı bir banyo isteyenler için tasarlanmış çok farklı ve güzel banyo aksesuarları ve malzemeleri sunuluyor. Banyo tasarımına gösterişli bir avize seçimi ile …

Aksesuar »

[7 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 6.608 kez okundu]
Hindistan cevizi kabuğu objeleri

Tropikal iklim bitkisi olan Hindistan cevizi ağacının meyvesi ithal olarak Türkiye’ye geliyor ve manavlarda yerini alıyor. Manavdan alınıp tüketilen Hindistan cevizlerinin kabukları da çöpe atılıyor.
Hindistan cevizi ağacı yetişen ülkelerde ise Hindistan cevizi ağacından mobilyalar, sehpalar, yer ve duvar kaplamaları üretiliyor. Hindistan cevizi meyvesi kabuklarından ise çeşitli ev araç gereçleri ve dekoratif, hediyelik eşyalar üretiliyor.
Hindistan cevizi meyvesi kabukları geleneksel el sanatlarında kullanılıyor. Kabuk el sanatları olarak da …

Mobilya, Mutfak »

[1 Şub 2012 | Yorum yapılmamış | 4.575 kez okundu]
Ahşap şıklığı

Bilindiği gibi tüm malzemelerin kendilerine has kokusu, rengi, yapısı ve şıklığı var. Ahşabın şıklığı ise yüzyıllardır süregelmekte, yerine başka malzemeler tercih edilse de tekrar ahşaba dönülüyor. Özellikle mobilyalarda sehpa, etajer, kitaplık, masa gibi ahşap malzemeler form değiştirerek, yeniden tasarlanarak, boyalarla, cilalarla yeniden tasarlanarak tekrar evlerimizde yerini alıyor.
Ahşabın doğal malzeme olması, insan sağlığına zararlı olmaması öncelikli tercih nedeni oluyor. Kendine has dokusu ve şık görünümü ahşabı her …

Duvar, Mobilya, Zemin »

[19 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 3.925 kez okundu]
İç tasarım ve satranç

Hepimizin sevdiği bir takım oyunlar vardır. Boş zamanlarda eğlenmek ve dinlenmek için oynarız. Bu oyunlar satranç, okey, tavla, poker ve birkaç kağıt oyunu.
Oynanan bu oyunlarda kullanılan objelerden esinlenen tasarımcılar veya ev dekorasyonuna meraklı kişiler yaratıcılıklarını kullanıp bu objelerle tasarım yapmaktadır. Yapılan bu tasarımlar beğeni topladığı gibi bazen de insanı gülümsetir.
Evde okey oynanırken okey taşı desenli masa örtüsü kullanılması, tavla oynanıp kahve içilirken tavla zarı şeklinde altlığının …