Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: su bazlı

Duvar »

[17 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.216 kez okundu]
Nanoteknolojik boyalar

Son yıllarda sık sık adını duyduğumuz nano teknoloji sözcüğü  bir çok alanda kullanılmaya başladı. Nanoteknoloji ürünlerinden söz ediliyor ve nano teknoloji ile üretilen ev dekorasyonunda kullanılan boyalardan  da söz ediliyor ayrıca.
Nano latince bir sözcük olup cüce anlamına gelmektedir ve nanometre uzunluk ölçüsü birimidir ve metrenin milyarda birine eşittir. Nanoteknoloji ise nanometre boyutundaki malzemelerin incelenmesi, geliştirilmesi ve bir arada kullanılarak yeni malzemeler üretilmesi demektir.
Nanoteknolojik ürünü boyaların özellikleri …

Genel »

[28 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 9.762 kez okundu]
Amerikan kapı boyama

Son yıllarda oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan Amerikan kapılar, evlerde en fazla tercih edilen panel kapı tipidir. Zaman içerisinde üzerinde oluşan deformasyon ya da rengini değiştirmek istemeniz nedeni ile boya ihtiyacı doya Amerikan kapıları, kolay bir şekilde kimseden yardım almadan boyayabilirsiniz. Amerikan tipi panel kapıların boyaları genellikle özel olarak satılmaktadır ve bu boyalar püskürtmeli olarak uygulanır.
Amerikan kapıları boyarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu; kullandığınız …

Yapı »

[27 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 7.287 kez okundu]
Tavan kaplama

Tavan kaplamaları genellikle oldukça zor ve usta tarafından yapılması gereken bir dekorasyon işi gibi görünse de, aslında her insanın birkaç konuya dikkat ederek yapabileceği bir iştir. Tavan kaplama malzemeleri arasında en yaygın kullanılan kare parçalı köpüklerdir. Piyasada birçok farklı yerli ve yabancı üretim tavan köpüğü bulunduğundan, kalitesine güvenebileceğiniz ve bütçenizi aşmayacak uygun bir markayı tercih edebilirsiniz. Tavan köpükleri genellikle paketler halinde satılır ve her pakette 8 …

Duvar »

[24 Ara 2011 | Yorum yapılmamış | 3.470 kez okundu]
Su bazlı yağlı boya

İnsanların çok uzun zamandır kullandığı yağlı boya, dekorasyon alanında gelişen teknolojiden nasibini alarak su bazlı şekilde yeniden üretilmeye başlanmıştır. Normal yağlı boyadan çok daha fazla kullanım kolaylığı ve dayanıklılık sağlayan su bazlı yağlı boya, kısa süre içerisinde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Kapatma gücü en yüksek boyalardan biri olduğu için zorlu duvarlarda ve özellikle metal yüzeylerde başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.
Metal yüzeyler zamanla paslanarak yapısı bozulduğu için …