Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: taş

Banyo »

[8 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 2.510 kez okundu]
Doğadan esinlenen lavabo modelleri

Doğal ürünlerin insan sağlığı üzerinde olumlu etkisi tartışılmaz bir gerçektir. Bu nedenle organik sebze, meyve üretimi artmaktadır. Gıdanın dışında giyim de de organik giysiler tercih edilmeye başlandı. Giyim ve gıdanın dışında kullanılan ev eşyaları konusunda da organik üretim ve kullanımlar yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Doğal ahşap mobilyalar, ev aksesuarları, mutfak gereçleri kullananların sayısı da artmakta.
Banyo da ise estetik açıdan doğal görüntüleri yansıtan banyo küveti, lavabo ve …

Yapı »

[26 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 8.234 kez okundu]
İç ve dış dekorasyonda doğal taş

Doğal taş kullanımı iç ve dış dekorasyonda yaygınlık kazanıyor. İç dekorasyonda farklı bir atmosfer yaratan doğal taş kullanımı bulunduğu bölümü doğallık katıyor. Evlerin salonları,  oturma odaları, yatak odaları ve banyoları doğal taş kullanımı ile farklılık kazanmaya başladı. Önümüzdeki yıllarda iç dekorasyonun gözde malzemesi doğal taş olacak gibi görünüyor.
Doğal taş doku ve renkleri çok farklı. Odaların halı, mobilya, perde, sehpa gibi mobilya ve tekstil ürünlerine uyabilecek her …

Duvar, Mutfak »

[19 Kas 2011 | Yorum yapılmamış | 2.356 kez okundu]
Doğaltaş mozaiklerle evlerin yüzü değişiyor

Granit, mermer gibi doğaltaşlar günümüzde daha fazla ilgi, daha fazla beğeni ile modern evlerde geniş kullanım alanı buluyor.
Dünya pazarında, dünya fuarlarında olduğu gibi Türkiye’de de tanıtımlar yoğunlaşıyor. Doğal taşlar önce ocaklardan çıkarılıyor. Sonra fabrikalarda işlenerek tasarımcıların ellerinde adeta bir sanatsal tabloya dönüşüyor.
Evlerin mutfak, banyo, antre gibi alanlarında kullanıldığı gibi bahçelerde, kafelerde de bu dizaynlara yer verildiği görülüyor.
Doğaltaşlar plaka, blok, mozaik ve fayans olarak gruplanıyor. Plakalar granit, …

Mutfak »

[12 Eki 2011 | Yorum yapılmamış | 12.273 kez okundu]
Mutfak taşları nasıl olmalı?

Mutfak taşı dediğimiz zaman aslında ilk akla gelen genelde şu kocaman ve heybetli taşların mutfağımızı doldurduğu ve en göz alıcı renkler ile beslenen taşlar almakta. Kişiden kişiye değişen bir dekorasyon algısıdır aslında bu. Kimine göre küçük ve sade taşlar daha hoş dururken, kimine göre daha büyük ve gösterişli taşlar hoş durmakta. Kocaman gösterişli taşlar ile o küçücük ve sade taşların arasını bulmak en doğrusu olacaktır.
Mutfak tezgahlarınızın …

Perde »

[21 Tem 2009 | Yorum yapılmamış | 4.773 kez okundu]
Stor perde modelleri

Boncuklu Taşlı Stor Perdeler
Boncuklu ve taşlı stor perdeler ile gerçekten çok şık bir görünüm elde edilebilir. Günümüzde su taşlı perdeler ve sıklıkla boncuk, taş uygulaması yapılmaktadır. Katlamalı perdelerinde etek kısımlarına uygulandığında güzel ve estetik bir görünüm elde edilebilir. Boncuklarınızı perdenizin kumaşının rengine veya kendi isteğinize göre seçip uygulayabilirsiniz. Taş ve boncuklar perdeye saten kurdele ile tutturulabilir.
Karartma Stor Perde
Karartma Stor perdeler, kolalı kumaşın boruya sarılarak yan …

Banyo »

[12 Tem 2009 | Yorum yapılmamış | 3.374 kez okundu]

Evimizin her yerini dekore ettiysek, banyoyu unutmak olmaz değil mi? Banyo her ne kadar pek fazla görünen bir yer olmasa da, ev dekorasyonuna düşkün olanlar, banyoyu dekore etmeden geçmezler. Peki, banyomuzu nasıl dekore edebiliriz? Araçlar, gereçler ve aksesuarlar nelerdir?
Günümüzde lavabolar artık ihtiyaç için kullanmaktan çıkmış, renkler ve zevklere uygun bir şekilde tasarlanmaya başlanmıştır. Banyo dekorasyonunda lavabolar önemlidir. Desenli lavabolar ile banyonuzda şık bir görünüm elde edebilirsiniz. …