Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: uyku

Genel »

[24 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 1.271 kez okundu]
Kaliteli uyku, doğal malzemeler

Günümüzün üçte birini uykuya ayırdığımızı düşünürsek, bu süreci iyi, derin ve her hangi bir rahatsızlık hissetmeden geçirmemiz, vücudumuza muhteşem bir yaşam enerjisi sağlayacaktır. Her insanın uykuya ihtiyacı vardır, günlük ortalama 8 saatlik bir uyku kafamızdaki düşüncelerden bizi arındırır. Beyin ve vücut yenilendiği gibi, aynı zamanda bağışıklık sistemimiz, hafıza ve yaratıcılığımız da güçlenir.
İyi bir uyku için yatak odalarımızdaki her eşyanın kaliteli, doğal ve temiz olması gerekir. Özellikle perde, …

Genel »

[16 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 2.583 kez okundu]
Yatak alırken nelere dikkat edilmeli?

Sağlıklı bir uyku yeni güne zinde başlamayı sağlar. Uykunun yataktan kaynaklanan sorunlar nedeniyle kesintiye uğraması, sık sık uyanılması, sabah olduğunda bel ve sırt ağrılarıyla veya yorgun uyanılması yatağın rahatsız olduğunu göstermektedir. Bel veya sırt bölgesinde fiziksel bir rahatsızlık olmadığı halde ağrılar ile uyanılıyorsa yatağın değiştirilmesi gerekmektedir.
Yeni yatak alırken öncelikle yatağın ortopedik yatak seçimi yapılmalıdır. Daha sonra sertliğine bakmak gerekir. Çok sert yataklar sağlıksız uykuya neden olduğu …

Aksesuar »

[18 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 3.757 kez okundu]
Uyku seti seçimi

İnsan hayatının yaklaşık olarak 1/4’ü uyuyarak uyuyarak ya da uykuma öncesi hazırlıklarla geçiyor. Yataklarsa bu uzun sürenin geçtiği yatak odalarına ismini veren bir dekorasyon aracı olarak, yatak odası tasarımlarının odak noktasıdır. Yatağınızın hem ihtiyaçlarınızı karşılayacak konforda hem de estetik açıdan yatak odasının görünümü üzerinde olumlu bir etki bırakabilmesi, yatağınızda kullandığınız uyku setlerine bağlıdır. Dekoratif açıdan sağladığı yararın da ötesinde, tüm gece boyunca rahat bir uyumanız ve …

Aksesuar, Mobilya »

[15 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 7.322 kez okundu]
Bebek hamağı

Bebekler için özel olarak tasarlanmış bebek hamağı, büyükler ve çocuklara yapılan hamaklardan biraz daha farklı dizayn ediliyor. Bilindiği gibi bebekler anne karnında annenin hareket etmesi sonucu sallanmaya alışmış bir şekilde doğar. Kimi bebek doğduktan sonra sallanmadan uyur kimi bebek ise sallanılmadığı sürece uykuya dalmakta zorlanır, huzursuzlanır, ağlar.  Bebek genelde annenin ayaklarında sallanır. Bebek uyuduğunda annenin ayakları da bu arada yorulmuş olur.
Bu yorucu durum bebek hamakları ile …

Genel »

[2 Kas 2011 | 4 yorum yapılmış | 7.559 kez okundu]
Ev şeklinde çocuk çadırları

Evlerimizde özenerek hazırladığımız, her eşyası ile birebir ilgilendiğimiz odalardan en önemlisi çocuk odalarıdır. Isınmasından tutun da aldığı ışığa, oda içindeki nem miktarına kadar ilgilendiğimiz önemli yerlerdir.  Çocukların odalarında mutlu ve sağlıklı olması aynı derecede bizi de mutlu eder. Okul çağına gelmemiş oyun çağındaki çocuklar için değişik dekore edilmiş çocuk odaları çocuklar kadar ve belki de daha fazla ilgimizi çekmez mi?
Oyun çağı çocuklarda en çok yaşanan sorunlardan …