Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: vitrin

Genel, Ofis »

[16 May 2012 | Yorum yapılmamış | 4.008 kez okundu]
Optik mağaza tasarımı

Mağaza tasarımları mimarlık ofislerinde, iç mimarlar ve tasarımcılar tarafından projelendirilerek ve mağaza sahibi müşterinin de fikirleri alınarak ortak bir fikir alış verişi ile ortaya çıkmaktadır.
Mağaza sahibi, mağazada satacağı ürün çeşitleri, müşteri potansiyeli gibi bilgileri mimar ve tasarımcılara verilerek mağaza tasarım çalışması başlar. İç mimar ve tasarımcılar mağazasının konumu, genişliği gibi keşif çalışmalarından sonra yerleşim planını hazırlar.
Bir optik mağazası tasarımında, mağaza da satılacak ürün ön plana çıkarılırken …

Genel »

[30 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 8.535 kez okundu]
Kuyumcu dekorasyonu

Kuyumculuk sektöründe takı ve vitrinler komple bir tasarımdır. Mağaza tasarımı yapılırken vitrin ön plandadır. Hedeflenen vitrinde bulunan bir takının öne çıkması yani alıcıyı çağırması için vitrin dekorasyonu yapılır ve o güne kadar başarılı olmuş, denenmiş vitrin örneklerinden esinlenilir.
Tek bir mücevher ihtiyacı olan müşteri için de vitrin dekorasyonunda tek bir mücevhere bile yer verilir.
Mimar ve iç mimarlar öncelikle mağazanın ölçülerini alarak en uygun yerleşim planını çıkarır. Plana …

Mobilya »

[4 Oca 2012 | Yorum yapılmamış | 3.502 kez okundu]
Konsol mobilyalar

Yemek odalarının ve mutfakların vazgeçilmezlerinden olan konsol mobilyalar, özellikle tüm ailenin ve sevilen dostların bir araya geldiği bir alanda kullanıldığı için doğru seçilmelidir. Ayrıca televizyon odalarında da yaygın olarak kullanılmaya başlanılan konsol mobilyalar, teknoloji ile her geçen gün televizyon aparatlarının ve dolayısı ile kablolarının artış göstermesi ile karşılaşılan görüntü kirliliğini de önlemeye yardımcı olmaktadır.
Konsol mobilya seçerken dikkat etmeniz gereken konuların başında; kullanım alanı ve kullanım amacı …