Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Arşiv

Articles tagged with: yatak

Genel »

[7 Eyl 2012 | Yorum yapılmamış | 1.552 kez okundu]
Rahat bir uyku için öneriler

Evlerimizdeki en önemli yerlerden biri olan yatak odalarımızın konumu, dekorasyonu ve şekli oldukça önemli bir konudur. Yoğun bir iş temposunun ve stresli bir günün ardından, evinize geldiğinizde rahatlamak ve yorgunluk atmak istersiniz. Bunun için suyun sahip olduğu terapi gücü hiçbir şekilde inkar edilemez. Bunun haricinde, yatana kadar geçen süredeki oturma alanınızın konforu ve huzur verici havası, sizi dinlendiren önemli faktörlerdir.
Nitekim, hayatımızın yaklaşık olarak neredeyse 1/3’ü uykuda …

Genel »

[13 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 2.381 kez okundu]
Kendini katlayan yatak

Bugünlerde kendinden söz ettiren ve videoları internet sayfalarında dikkat çeken ve merak edilip izlenen bir yatak modeli bulunuyor. Teknolojinin getirdiği büyük kolaylıklardan bir tanesi de denilebilir. Öyle bir yatak ki kendi kendini toplayabiliyor, açabiliyor. Nasıl mı? Sadece bir otomatik olarak topla tuşuna basılan bir kumanda ile yapılıyor.
İspanyol mobilya üreticisi OHEA firmasının çıkarmış olduğu yatak zamanını rasyonel kullanmak isteyen kişilerin işine çok yarayacağa benziyor. Yataktan kalktıktan sonra …

Mobilya »

[10 Haz 2012 | Yorum yapılmamış | 3.515 kez okundu]
Ahşap antik mobilyalar

Antik mobilya tasarımları günümüzde ahşabın şıklığı ve zengin renk çeşitleri ile yeni bir forma girerek tekrar ev dekorasyonunda gözde mobilyalar haline geliyor. Tasarımcı Paola Navone tarafından tasarlanan mobilyalarda adeta ahşap yeniden keşfediliyor. Geleneksel antik mobilyaların tarzında yapılan yeni mobilyalar evlerde çarpıcı bir masal atmosferi yaratıyor ve büyüleyici ve çağdaş mimari örnekler sergiliyor.
Klasik ve Retro formlarda yapılan antik model ahşap mobilyalar, renkli kumaşla kaplanıyor.  Mobilya renkleri ile …

Genel »

[27 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 6.535 kez okundu]
Yatak Bazaları

Fazla geniş olmayan dar evlerde ve yeterli dolap bulunmayan odalarda yatak bazaları her zaman kurtarıcı rol üstleniyor.
Bilindiği gibi bazaların temel işlevi yatağı yerden yükseltmek içindir. Fakat aynı zamanda depolama, sık kullanılmayan eşyaların saklanması gibi işlevleri de yerine getiriyor. Yataklar bazalı olarak yapılırken 2 farklı baza modeli kullanılıyor. Birinci model sandıksz baza oluyor. Diğer ismi de kör bazadır. İkinci model ise sandıklı baza.
Sandıklı bazalar yorgan, yastık, battaniye …

Genel »

[25 Nis 2012 | Yorum yapılmamış | 4.764 kez okundu]
Sallanan yatak ve sallanan koltuk tasarımı

Ev dekorasyon mobilyaları her gün ilginç tasarımlarla zenginleşiyor. Salonda kullanılan sallanan koltuklar, bahçede kullanılan bahçe salıncaklarının rahatlığı yeni tasarımlar ortaya çıkarıyor. Bebeklerin uyuduğu sallanan karyolaları anımsatan sallanan yatak, tasarımcı Joe Manus tarafından hafif hafif sallanarak uyumak isteyenlere sunuluyor. Bir bebek gibi uyumak isteyenler için tasarlanan sallanan yatak gayet rahat bir şekilde uyunabilecek hissi veriyor ve rahat bir yatak görünümü sergiliyor.
Yaratıcı ve modern bir tasarım olan sallanan …

Genel »

[29 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 8.746 kez okundu]
Lila rengi ev dekorasyonu

Geleneksel ev dekorasyonu modern dokunuşlarla farklı ve daha güzel hale getirmek için renklerin büyülü görüntülerinden faydalanmayı denemek harika sonuçlar ortaya çıkarıyor. Tatlı ve feminen lila rengi duvar boyaları ile evlerde farklı ve hoş atmosferler yaratılıyor.
Geleneksel ev boyama tarzında sadece çocuk odaları ve yatak odalarında klasik bir şekilde lila rengi kullanılırken son iç dizayn trendlerinde lila veya diğer bir deyişle lavanta rengi salonlar, mutfaklar ve banyolar da …

Genel »

[21 Mar 2012 | Yorum yapılmamış | 3.980 kez okundu]
Yatak modelleri

İnsanların yoğun hayat temposunda vücutlarının dinlenmesi için bir gereksinim olan yataklar, yeni teknoloji sayesinde insan sağlığına her açıdan destekliyor. Yeni üretim teknolojileri yatak modellerinde konforu, estetik şıklıktan daha öncelikli bir tercih konumuna getirmiş durumda. Yatak yüzeylerinde kullanılan jel teknolojisi, nano teknoloji ürünü kapsüllü yatak modelleri, özel iyon yüklemesiyle stres alan yataklar, vücut yapısına göre şekil alan dış yüzey malzemeler, gözenekli yapısıyla nemi dışarı atarak serin ve …