Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Aydınlatma, Genel

2012 aydınlatma modelleri ve metal avize modası

14 Mayıs 2012 5.134 kez okundu Yorum yapılmamış

2012 yılı ev aydınlatmasında yer alan avize tasarımlarında göze çarpan özellik bakır, bronz kaplama, çelik gibi metalden yapılmış avizelerden oluşuyor. Bakır, çelik ve bronz kaplama küre şeklinde, oval tek parça ve ışığı belirli bir alanda toplayan avizelerin yanı sıra yine küre şeklinde, kare geometrik şekillerin küreyi oluşturduğu kafes şeklinde bakır ve çelikten yapılan modeller bulunmakta.

Bakır ve çelik telden yapılan ve etch avize olarak adlandırılan modeller modern ve klasik olarak dekore edilmiş her iki alanda da kullanılan ve gayet şık görüntü veren avizeler bu yıl en çok aranan modeller arasında bulunuyor. Etch avize modeli ince çelik telden iskelet oluşturularak yapılıyor ve iskelet üzerine bakır levhalar monte edilerek tamamlanıyor.

Bronz ve pirinçten üretilen sarkıt avizeler ise yumuşak bir ışık saçıyor. Avizenin dış yüzeyi son derece parlak ve göz alıcı bir şekilde bronz kaplama, bakır veya pirinçten yapılıyor. Aynı şekilde içi bakır veya bronz olarak kaplanıyor. Helojen ampuller sayesinde istenilen alanda yumuşak ve yoğun bir ışık oluşturuluyor. Özellikle yemek masasının bulunduğu noktada kullanılan ve oval, yuvarlak, tasarım avizeler çarpıcı ve çok hoş görüntü sergilemekte. Çelik, bakır, pirinç ve bronz avizeler kararma veya paslanma yapmamakta ve parlak bir şekilde yıllarca kullanılabilecek şekilde üretiliyor.

Ayrıca nemli ve yumuşak bir bezle kolay bir şekilde temizlenebilmektedir.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.