Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Osmanlı dekorasyonuyla kaliteyi yakalamak!

2 Ekim 2014 6.295 kez okundu Yorum yapılmamış

Son zamanlarda insanların daha fazla sadeliğe ve klasik dekorasyon tarzına yöneldiğini söylemek isterim. Bu nedenle bende Osmanlı dekorasyonunun hem sade hem klasik hem de ihtişamlı yapısından bir şeyler yazmak istedim. Osmanlı mimarisi, saraylara özgü bir manayı ifade ediyor. BU dekorasyon tarzını uyguladığınızda, evleriniz saraylara benzeyebilir. BU bakımdan dönemin el sanatlı işlemeleri ve kumaşları evlerinizde kullanılası gerekiyor. Bu tür ihtiyaçlarınızı internet üzerinden karşılayabilirsiniz.images

İşleme, oyma, püskül, kadife, eskitme mobilyalar, pirinç, sedef gibi malzemelerin dekorasyonda kullanılması, Osmanlı mimarisinin sağlanması için gerekli. Bunların hepsini tercih etme durumunda değilsiniz, zaten bunun mümkün olmadığını biliyoruz. Bu nedenle sizi ifade edenleri seçmeniz gerekiyor. Ancak Osmanlı mimarisini tam anlamıyla yakalamak isteyenlerin eskitme tarz mobilyalardan almaları gerekir. Bunların Osmanlı kumaşlarıyla desteklemeniz yeterlidir.

Oturma grubu olarak sedir de seçebilirsiniz. Evinizin sadece tek bir odasını tamamen Osmanlı dekorasyonunu yansıtması için dizayn edebilirsiniz. Böylece evinizin diğer yerlerinde misafirleriniz için normal bir dekorasyon söz konusu olmuş olur. Size ait bölümde ise, Osmanlı dekorasyonuyla rahatlığı, huzurluğu ve ihtişamın gölgesinde dinlenmeyi sağlayabilirsiniz. Esitme mobilyalar alarak bunu çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Burada kullanacağınız mobilyaların anti stres ve anti bakteriyel niteliğe sahip olmasına dikkat edin. Bu mobilyalar üzerinde güzel el işlemelerinin olmasına da dikkat edin. Çünkü Osmanlı dekorasyonunda, el sanatlarıyla işlenmiş olan mobilyaların çokça kullanılması, dekorasyonun ruhunun evinizde söz konusu olması için geçerli.

Yatak odalarınızda da Osmanlı mimarisiyle mükemmel bir oda ortaya çıkarabilirsiniz. Yeşil renklerin ve beyaz renklerin ağırlıkta olacağı yatak odasında, cibinliklerle mükemmel bir yatak odasına sahip olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.