Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Doğru dekorasyon için ne yapmalı?

3 Ekim 2014 4.592 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaşanılabilir mekanların meydana getirilmesi noktasında yapmanız gerekenler var. Bunlara dikkat ederseniz, daha güzel bir dekorasyona sahip olmakla beraber, insan sağlığı açısından da ideal mekanlar meydana getirebilir, sevdiklerinizle güzel bir şekilde yaşayabilirsiniz. Bugün pek çok insan evindeki görünüme odaklanırken, sağlık konusunu pek umursamıyorlar. Halbuki şehir hayatın vermiş olduğu bunaltı ve sıkıntı, insanda stresin meydana gelemsine neden oluyor. Stresin de yol açtığı durumları yazmanın bir anlamı yok. Bunun herkesin farkında olduğunu sanıyorum. Buradaki amacımız bir sağlık makalesi ele almak değil, dekorasyonun insan sağlığına faydalı bir hale nasıl getirileceğini yazmaktır.dekorasyon-2

Öncelikle izolasyon…

En önemlisi yaşadığımız mekanın gürültüyü kesen izolasyon sistemlerine ihtiyacı var. Bu anlamda, sünger özellikli izolasyonların eve ufak bütçelerle uygulanması, doğru bir mekanın elde edilmesi için gerekli. Gürültü strese neden olan başlıca sebeptir. Bunun evinizde önlenmesi ve evin ideal bir mekan haline getirilmesi, bununla mümkündür.

Mobilyalar…

Mobilyalar da dekorasyonun güzel olmasında önemli bir yere sahiptir. Özellikle evlerinizde ferahlığı ve sadeliği sağlayıcı mobilyalardan satın almanız ideal bir mekanın ortaya çıması için uygun olur. Eskitme tarzlarla, klasik bir dekorasyon tarzı elde ederken, insan vücudunu dinlendiren bir dekorasyona sahip olmuş olursunuz. Tabi bu mobilyaların anti stres ve anti bakteriyel yapıya sahip olması da gerekli. Ya da rustik beyaz modellerden satın alarak, beyazın ev içerisinde dinlendirici etkisinden yararlanmanız gerekir. Mobilyaların organik ve yüzde yüz doğal ahşaptan imal edilmiş olmasına da ayrıca dikkat edin.

Zemin…

Zeminde, kesinlikle halı kullanın. Kullanan halının desenli olması güzel olur. Ayrıca anti stres yapıya sahip olan halılar, evinizde toprak etkisinin söz konusu olmasını sağlar.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.