Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Kış dekorasyonunun nasıl olması gerekir?

18 Ekim 2014 5.410 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz mevsiminin sonuna geldik, güz günlerini yaşadığımız sıralarda evlerimizde kış dekorasyonu tarzını yansıtmanın tam zamanı. Evlerinde yenilik yapacak olanlar en azından kış dekorasyonuna uygun değişikliklere ve yeniliklere giderek, daha güzel bir kış mevsimi geçirebilirler. Bu anlamda sadece gardıropların yenilenmesi değil, evlerin de kışa uygun bir yeniliğe bürünmesi gerekir. Kışın evimizde daha fazla zaman geçirdiğimizden dolayı çalışma hayatımızın stresini ortadan kaldırıcı bir dekorasyonun söz konusu olması gerekir.1152-Feng-Shui

Peki kış dekorasyon trendi hangisi?

Aslında uzmanların dediğine göre kışın, feng shui tarzı bir dekorasyon gerekiyor. Bu dekorasyon kışın evde yaşamanın vermiş olduğu stresi azaltıcı bir etkiye sahip. Tamamen doğal ve organik diyebileceğimiz dekorasyon tarzı sayesinde, evlerinizde geçirilen zaman sıkıntılı ve huzursuz olmuyor. Uzak doğu mimarisinin bir uygulaması olan feng shui, evlerde tamamen uygulanamasa da, en azından bazı şartlarının temin edilmesiyle uygulanabilir hale getirilebilir.

Bu dekorasyon tarzının en önemli şartlarından birisi girişe bir aynanın konulması ve ayrıca giriş kapısının karşısında tuvalet ve banyoların olmaması gibi şartlar. Bu dekorasyon tarzı, kırmızı, turuncu gibi kış renklerine önem verir. Çünkü bu zamanda çıkan meyvelerin renginin insanlara mutluluk ve huzur getirdiği gibi, aynı zamanda sıcaklık getirdiği de söyleniyor. Sizde yatak örtülerinizde veya duvarlarınızda bu renklerden birisine yer verebilirsiniz. Aynı zamanda yatak odalarınızda kırmızı renge dikkat ederek, daha sıcak bir atmosferin sağlanmasını imkanlı kılabilirsiniz. Yatak odalarınızın banyonuzun veya tuvaletinizin karşısında olması, rahatsız verici durumların ve negatif enerjinin evlerinizde olmasını sağlar. Bu nedenle evlerinizde bu şekilde bir durum söz konusuysa, en azından canlı bitkiler evinizde bulundurarak, pozitif havanın meydana gelmesini sağlayabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.