Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar, Zemin

Isı yalıtımı

7 Temmuz 2009 19.357 kez okundu 5 yorum var

Evde ısı kaybıIsı yalıtımı binalarda enerji kaybını ve ısı kaybını önlemek için yapılır. Bu sayede enerjiden tasarruf etmiş oluruz. Isı yalıtımı sayesinde kışın soğuk havadan, yazın ise sıcak havadan korunuruz. Her binaya göre çeşitli yalıtım sistemleri mevcuttur. Her binanın farklı yalıtım sistemine ihtiyacı vardır. Yalıtım, binada enerji tasarrufu sağlaması gerekmektedir. Her türlü hava şartlarına uyum sağlaması evimizde konforu yaratmaktadır. Kışın sıcak havanın dışarı çıkmasını, yazın ise serin havanın dışarı çıkmasını önleyerek evimizde rahatlık ve konfor yaratabilir. En üst düzeyde bir konfor elde etmek için yapının her tarafına ısı yalıtımı yaptırmak gerekmektedir.

Isı yalıtımı yapılarda iç ve dış olarak yapılır. Sıvadan önce konulan ısı yalıtım malzemeleri sayesinde evimizde, iş yerlerimizde, okul ve hastane gibi yerlerde konforu yaratmaktadır. Yan cephelere olduğu gibi, tavan ve yere de döşenebilir. Malzemeleri tavana tutturulur ve ya yere de serilebilir. Evimizin dört bir yanına yalıtım yaptırmamız mümkündür. Bu yalıtım malzemelerinin serilmesinde veya tavana tutturulmasında bu malzemeler için kullanılan özel yapıştırıcılar kullanılır.

Okur Yorumları (5 ad.) »

 • buket dedi ki:

  tam aradığım şey

 • funda dedi ki:

  benim ısı yalıtımı ile ilgili performans ödevim vardı.bu ısı yalıtımı olan ev çok işime yaradı.:D

 • nazım dedi ki:

  benim ısı yalıtımı ile ilgili performans ödevim vardı.bu ısı yalıtımı olan ev çok işime yaradı.

 • hira dedi ki:

  tam işime yaradı bu site çok faydalı

 • halil dedi ki:

  teşekürler 😀

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.