Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Tay tüyü döşemelik kumaşlar

15 Mayıs 2012 51.035 kez okundu 6 yorum var

2012 dekorasyon trendlerine tay tüyü kumaşlar damgasını vuruyor. Hemen hemen her yerde, tay tüyü kumaşa rastlamak mümkün. Süete benzeyen dokusu, özellikle koltuk takımlarında, tenle teması halinde yumuşak dokunuşlar yaratarak, ekstra bir konfor sağlamakta. Kadife süet arası dokusu ve bir tayın sahip olduğu tüylerin uzunluğunda bir kumaş türü. Özellikle Çin tarafından fazlaca ithalatı yapılan tay tüyü kumaşlar, şimdilerde, teknolojinin ilerlemesi ve rekabet unsurlarının fazlalığı ile Türkiye2de de üretilmeye başlandı. Üstelik ülkemizde üretilen tay tüyü kumaşlar, çok daha fazla kaliteli.

Tay tüyü kumaşların doğal tay tüyü sırtı gibi desenleri var. Tüylerin geliş ve gidiş şekillerinin yatay ve düz olarak ilerlemesiyle oluşturulan bu doğal desen, tay tüyü kumaşların en sevilen özelliği diyebiliriz. Eğer koltuk döşemelerinizi yenilemek istiyorsanız, mutlaka seçeneklerinizin arasına tay tüyü kumaşları da ekleyin. Kumaşçılarda birçok renk alternatifini bulabilirsiniz. Tek renk, desensiz bir yapısı olsa da tüy yapısından kaynaklanan, kendiliğinden doğal bir desen oluşturuyor. Bu da güneş ışığına ve normal ampul ışığına göre, farklı bir görüntü vermektedir.

Tay tüyü kumaşı inceleyip, koltuk takımlarınıza katlatmaya karar verdiğinizde, kumaşcıdan temizliğine dair bilgi almayı ihmal etmeyiniz. Özellikle açık renk bir kumaş tercih ettiyseniz, sürekli kullanım sırasında üzerine polar bir koltuk şalı ya da koltuk örtüsü sermek faydalı olacaktır. Koltuk örtünüzü kirlilik derecesine göre hafta da ya da 2 haftada bir yıkayarak, temizliğini yaparsınız. Her hangi bir şey sermek istemiyorum diyorsanız eğer, sabunlu su en zararsız ve en güvenli silme yöntemidir. Tay tüyü kumaşı aldığınız yer, farklı bir öneri vermediği sürece, ılık sabunlu bir suya bezinizi daldırıp, çok çok iyi sıktıktan sonra, fazla zorlamadan kanepelerinizi silin. Ardından nemli bir bez yardımı ile durulayın.

Tay tüyü kumaşı sadece kanepe yüzlerinde değil, yatak örtülerinde, yastıklarda ve pike takımlarında sık sık görmeye başlayacağız. Çin üretimi düşük kalite tay tüyü kumaşlardan uzak durmanızı öneririz.

Okur Yorumları (6 ad.) »

 • jigolo dedi ki:

  tay tüyü kumaşlar hakkında verdiğiniz bilgiler çok güzel teşekkürler.

 • bilal ölçek dedi ki:

  tay tüyü kumaş renk kartelası ve fiyatlarının listesini Antalya’da temin edebileceğim bir yer var mı? Yoksa tay tüyü kumaş renk kartelası ve fiyatlarının listesini adresime gönderme imkanınız var mı?
  Bilal ÖLÇEK
  0542 523 19 19
  Soğuksu Mah. 314.Sokak Afşin Kent Sitesi E/2 Blok No:77 Muratpaşa/ANTALYA
  Teşekkürler.

 • gulsever dedi ki:

  tay tüyü kuması begendım enboss 05 dıye adlandırılan kumasın rengını bulamıyorum lutfen bana ulasın yerınızı tam olarak bılmıyorum

 • tülin dedi ki:

  çin malı olmayan tay tüyü döşemelik kumaşı nasıl anlarız.ayrıca kumaşın metre fiyatları ahkkında bilgi alabilirmiyim. teşekkürler.

 • serol gökçe dedi ki:

  Tay tüyü kumaş hakkında fiyat bilgisi ve e katolog gönderebilir misiniz.Tel.05428326078

 • zehra yazıcı dedi ki:

  Koltukları tay tüyü kumaş yaptırdık,çok büyük pişmanlık yaşadım..oturulan yerler hemen belli oluyor,kullanılmadan anlaşılmıyor..Sakın yanına yaklaşmayın

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.