Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

2012 masa ve sandalye trendleri

17 Mart 2012 3.349 kez okundu Yorum yapılmamış

Masalar evlerin vazgeçilmez eşyaları olarak, gerek yemek gerekse çalışma eylemleri için kullanılıyorlar. 2012 masa trendleri ve seçilen masa tasarımlarında, modernizm rüzgârı hala devam ediyor. Netliğin ve sadeliğin ön planda olduğu, ahşap ve cam dokuların öne çıktığı masa tasarımlarında, hacimler yine dev, doğallık yine birinci sırada yer alıyor. Eve gelen çok sayılı misafiri aynı masaya toplayarak ağırlama kuralı bozulmuyor ve masalarda teknolojik öğelerden çok, kaliteli, dayanıklı ve büyük boyutlu modellerin tercih edildiğini görüyoruz.

2012 sandalye trendlerinde, sandalyeleri bağımsız olarak kullandırma amacında olan çoğu marka, bir bakıma alıcıya seçim konusunda alternatif sunuyorlar. Hem yemek masalarının, hem de çalışma masalarının tamamlayıcısı olan sandalyeler, alıcının tercihine göre en beğenilen masa ve en beğenilen sandalye kombinasyonuyla takım oluşturulabiliyor. İsterseniz yemek masasına farklı renk, model ve desende sandalyeler seçip, evinizde hareketli bir ortam sağlayabileceğiniz gibi ahşap, deri, kumaş, plastik, yalın ve ayrıntılarda zarif bir ambiyans da yakalayabilirsiniz.

Küçük evlerde kullanılmak üzere tasarlanan, 6 kişilik bir davet sonrasında küçültülerek orta sehpaya dönüştürülen masalar için, sandalye çözümlemesi banklar ya da puflar tarafından sağlanıyor. 2 ya da 3 kişinin oturabileceği rahat bank ya da deri puflar sandalye görevleri bitince, evin farklı alanlarına dağılıp, yerden kazanım da sağlıyorlar.  Bu noktada dikkat edilmesi gereken, sandalye, puf ve bank boylarının aynı seviyede, masa oturumlarına uygun olmasıdır.

Klasik bir tarzdan hoşlanıyor ve bütünlük halinde bir dekorasyonu benimsemişseniz, büfesi, gümüşlüğü, konsol, masa ve sandalyesi bir arada bulunan, yemek odası takımlarını seçmelisiniz. Kiraz ve maun renkleri klasik bir tarzı bütünlerken, el oymacılığı sanatının en gösterişli haliyle gözler önüne sunan modeller, her zaman değerini koruyan ürünlerdir. Eve zengin ve aristokrat bir hava yaratmak istiyorsanız avangart, klasik ya da dömi klasik bir yemek odası takımı seçmelisiniz

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.