Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

2012 rustik dekorasyon trendleri

2 Mart 2012 5.076 kez okundu Yorum yapılmamış

2012 yılın başlamasıyla renklenen dekorasyon trendleri, Las Vegas’ta bir araya gelen iç mimar, tasarımcı ve ticari firma yetkilileri ile rustik döneme giriyor. Bu yılın dekorasyon modasında çok büyük bir önemi olan antika ya da eskitilmiş ahşap mobilya ve aksesuarlara olan ilginin büyük olması, sektörün önde gelen isimlerinin rustik esintileri daha da çok kullanmasına neden oldu.

Bu yılın ev dekorasyonlarında olduğu kadar ofis tasarımlarında da en çok kullanılan öğesi eski görünümlü ahşap objeler, özellikle masa, sehpa, koltuk ve çekmeceli dolapların önemini arttırıyor. Metal görünümlü minimalist yaklaşımların tam aksine doğrudan demir parçaların açıkça görünmesiyle şekillenen 2012 yılı rustik dekorasyon trendleri, tasarımcıların insanlara eskimiş ahşabın kokusunu hissettirmek istemesiyle daha da popüler hale geliyor.

Dekorasyon tasarımcılarının sektördeki ünlü mimarlar ve ticari firma yetkilileri ile ortaklaşa kararlaştırdıkları rustik tasarımlarda, yemek masaları da mekanın havasına büyük bir katkı sağlıyor. Uzun zamandır evde yaşayan kişi sayısına göre ideal alan kullanımı prensibiyle tasarlanan yemek masaları, geçmişin uzun ve görkemli yapılarına tekrar kavuşuyor. Bu yılın trend yemek masaları arasında en görkemli ve lüks modeller, eksiz ve tek parça halinde yapılan uzun yemek masaları olacak. Son derece pahalı fiyatlarıyla yalnızca prestijli yemek salonlarında görülebilecek olan bu tür tek parça yemek masaları, eskiliklerine ve genişliklerine göre daha da değer kazanıyor. Tek bir ağacın gövdesinden yapıldığı için çoğu dekorasyon tasarımcısı için bir sanat eseri niteliğinde olan bu antika yemek masaları, meraklıları için küçük bir servet ödeyerek muhakkak sahip olunması gereken bir dekorasyon unsuru.

Çekmeceli ahşap dolapların da özellikle demir tutma yerleri olan modellerinin son derece trend hale geldiği 2012 rustik akım dekorasyonlarda, demir parçaların üzerinde küçük işlemeler olması değerinin de büyük oranda artmasına neden oluyor. Ahşap duvar ve zeminlerin de son derece yaygın kullanıldığı tasarımların bu kadar değerli olması ve öne çıkmasında, dünya genelinde ahşap üretiminin her geçen gün biraz daha azalmasıyla değerinin artmasının da büyük payı var.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.