Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

2012 trend dekorasyon objeleri

29 Nisan 2012 4.135 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerimizi canlı tutmak, sürekli yeni objelerle farklılık yaratmak, daha yaşanılası, daha davetkâr bir ortamda huzur bulmamıza neden oluyor. Yıllar yılı aynı yaşam alanında, aynı objelere bakarak yaşamaktansa, sezon trendlerine göre asgari 100 TL civarında bir bütçe ile, ufak tefek değişikliklerle dinamik bir ortam oluşturabilirsiniz. Salon takımınızı değiştirmek oldukça maliyetli olacaktır, bu sebeple hoşunuza giden, trend objelerden alın ve evinizin farklı mekanlarına serpiştirin. Sıkılınca zaman içinde yeni dekoratif eşyalarla değiştirirsiniz.

Osmanlı tarzında otantik objeler, yerlerini form değiştirmiş, biraz daha modern eşyalara bırakmaya başladı. Her tarafta gördüğümüz kırmızı narlar, artık birçok renkte, sürrealist bir kıvama geldiler. Kırmızı narların arasına mavi, sarı, mor siyah renklerde olanlarını ekleyebilirsiniz.

Uzun zamandır bakırdan yapılma alemler vitrinleri süslerken, şimdi camdan yapılma çeşm-i bülbül ayaklı alemler, Fatma ananın eli, nazar dualı ya da sadece ay yıldızlı olarak, bakır ve camın estetik büyüsüyle çalışılmış.

Farklı boylardaki kuş kafesleri, ahşap ya da ince demir çubuklardan yapılmış ve aklınıza gelmeyecek enteresan renklere boyanmışlar. Bu sefer içlerine kuş değil, son derece güzel çiçek aranjmanları yerleştiriyoruz. Uzun sıcak yaz gecelerinde kuş kafeslerinin içine oturttuğunuz mumlarla, alternatif egzotik bir aydınlanmada sağlayabilirsiniz.

Evet, kuşlar kafeslerden çıktı ve cama büründüler. Kuş klasik anlamda bir Osmanlı motifi aslında ama tasarımcılar bu sefer kuşları renklendirdi, hatta üfleme camdan farklı formlara sokup 2012’de dekoratif bir obje olarak sundular.

Yaz mevsiminin etkisiyle canlı renklerin ve bohem havanında son derece fazla kullanıldığı evlerde, köklü bir değişim yapmak yerine, 1-2 parça eşya ile evlerinizde bu ortamı siz de sağlayabilirsiniz. Oldukça canlı renklerde olan bu ortam için renkli 2-3 adet yastık, belki beyaz kanepenizin üzerine serebileceğiniz bir koltuk şalı, egzotik kokulu mumlar,  pacthwork tarzında hazırlanmış bir masa örtüsü ve ya etnik bir kilim kullanılabilir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.