Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar, Genel

2012 yeni dekorasyon trendleri

20 Şubat 2012 4.068 kez okundu Yorum yapılmamış

2012’ye girilmesi ile her alanda olduğu gibi dekorasyon alanında da tasarımcılar boş durmayarak, yeni tasarımlar geliştirmek ve konsept dekorasyonlar ile yeni trendleri belirlemek için çalışıyor. Baharın etkilerini hissettirmesi ile insanların ruh hallerinde meydana gelen değişimler, öncelikle yaşadıkları evin dekorasyonunun da değişiklik yapma ihtiyacı hissetmelerine ve yeni bir mevsimi yeni tasarımlarla karşılama hislerinin oluşmasına neden oluyor. 2012 yılınında dekorasyon trendlerinin çoğu, eskiye dönüş konsepti ile bütünleşiyor ve tasarımlarda 70’lerin modası hayat buluyor.

1970’lerde çok moda olan doğal malzemeler, yeni yılın dekorasyon trendlerinde baş köşedeki yerini alıyor ve ahşap dekorasyon araçlarının hakimiyeti bir defa daha yaşanıyor. Etnik dekorasyon objelerinin son derece yaygın bir şekilde kullanıldığı 2012 tasarımlara, Avrupa’da şimdiden “Hippi Trendi” denmeye başlandı. Bu yılın dekorasyon trendinde aksesuarlarda olduğu gibi mobilya ve duvarlarda da doğal renklerin kullanılması, 1970’lerdeki doğal yaşam trendinin yeniden hayat bulmasına ışık tutuyor.

2012 yılınının Hippi dekorasyonlarında göze çarpan detayların başında; evin sadece farklı bölümlerinin değil, neredeyse her köşesinin farklı bir konsept ile dekore edilmesi geliyor. Geçmiş yıllarıın dekorasyon çizgileri ile uyum içerisinde geliştirilen 70’li yılların dekorasyon araçları, ev sahiplerini tüm mekanı yeniden tasarlaması zahmetinde de kurtarıyor. Böylece mevcut oda dekorasyonunda yalnızca bir bölümün üzerinde çalışarak, tüm dekorasyon konseptini baştan aşağı değiştirmek mümkün olabiliyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren dekorasyon trendlerinde “minimalist” tarzında giderek etkisini kaybetmesi ve insanların daha doğal ve rahat tasarımları benimsemesi, 2012 yılından itibaren birçok tasarımcının renkleri tekrar özgür bir şekilde gök kuşağını kıskandıracak biçimde kullanmasını sağladı.

Etnik ve otantik dekorasyon araçlarının her yerde kullanılabildiği ve renk uyumundan önce doğal görünüme bakıldığı yeni yılın dekorasyon trendlerinde, geometrik şekillere sahip ahşap aksesuarlar 70’lerden fırlayarak günümüze geliyor. Afrika kabile masklarının da oldukça popüler olduğu yeni yıl aksesuarları içerisinde dikkat çeken bir diğer detay, hasır sepetlerin salonlarda yaygın bir şekilde kullanılması. Minimalist yaklaşım ile alınan metalik görünümlü gazetelik ve sehpalar kaldırılarak, yerine içerisinde arzu edilen herşeyin konulabildiği kocaman hasır sepetler konuluyor. Doğal görünüm konusunda ahşap objelerin cilasız bir şekilde dahi kullanılabildiği 2012 dekorasyon trendlerinde, bu yılın Hippi tasarımında dahi lükse kaçmak mümkün. Bu kadar doğallıktan söz ederek yine de lüks ve prestijli bir dekorasyona sahip olmanın yoluysa, kuşkusuzu uzun yılların yıpratıcı etkisine göğüs gererek doğal eskiyen antika mobilya ve aksesuarlar.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.