Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

2012 yılı dekorasyon trendleri 1

20 Eylül 2012 2.224 kez okundu Yorum yapılmamış

2012 lamba trendleri

Bol aksesuarlı, yuvarlak hatlı ve canlı renklerden oluşan aydınlatma modelleri, evinizi feminen bir çizgide şekillendirmenin en kolay ve etkili yolu olacaktır. Kadınsı form ve malzemeler, renk ve gösterişi sevenlerin tam da bulmak isteyecekleri türdendir.

Kadınların şıklığa verdiği önem, uçuşan tüylerin, kristallerin bolca kullanıldığı tasarımlarda daha detaycı bir yaklaşımla karşımıza çıkıyor. Mor ve yeşil bu yılın en moda renkleri olsa gerek. İtalya’nın Murano adasında, İtalyan cam ustalarının ellerinde şekillenen tasarımların en önemli özelliklerinden biri zincirlerin modele uygun olarak kamufle edilmesi. Aydınlatma avizelerinde ,kullanılan kristallerde farklı tonlar özellikle kırmızı, pembe ve hafif morlar ışıkla birleşince göz alıcı ışıkları ve kırılan renk tonları ile şıklığı üst düzeye çıkarıyor. Uzun sarkıtlı lambalar, tasarım çalışılan küreler, oval objeler bir sanat harikası olarak modern evlerde maskulen etkisine halen devam ediyor.

 

2012 etnik dekorasyon, İkat

Bu sezon hem moda da hem de dekorasyonda rastlayacağınız İkat, sanki sulu boya efekti gibi hafifçe dağılan renkler ve birbirini takip eden desenlerden oluşuyor. Bir sürü canlı rengin desen içinde hafifçe dağılması çok eğlenceli bir dekorasyon etkisi yaratıyor. Bir de nerede, hangi stille birleştirirseniz şahane efekt vermesi ayrı bir dekorasyon keyfi yaratmaktadır. bu sene döşemelik kumaşlardan, perdelere her yerde sıklıkla gördüğümüz bu stil, beraberinde biraz retro havası verse de eğlenceli ortamlar oluşturdu. Gözümüzü alamadığımız yatak örtülerinden, duvar boyalarına kadar rengarenk bir stil yaratan ikat, hepimizin evinde bir kaç parça eşya bile olsa zevk verdi. Tarz olarak eskinin salonlarını ve geniş minderli sedirlerde kullanılan ikat, berjerlerde ve koltuk takımlarında aynı etkiyi vermeye devam ediyor.

 

 

2012 dekorasyon renkleri

Beyaz, mor, pudra, mavi , kahve ve griler bu sene modasını halen sürdürüyor. Beyaz, gerilimden uzak kalmak istiyorsanız, beyaz bir koltuk yanı sıra yatak odanızda beyaz kullanabilirsiniz. Mor tonları, koltuk ve kanepelerde mor, eflatun ve mürdüm ile birlikte ya da karşıt rengi olan sarı ve tonları ile uygulandığında etkileyici dekorasyon oluşturmaktadır. Pudra tonları, rengin sosyalleşmeyi arttırıcı ve antideprasan etkisi vardır. Detaylarda bejler, kremler ve kahvelerle muhteşem bir dekor uyumu yakalamaktadır. Mavi tonları, dekorasyonda koltuk ve kanepelerde kullanılan uçuk maviler ve turkuazlar, keyifli ve dinlendirici ortamlar oluşturmaktadır. Kahveler, kahverengi 2012 modası, özellikle pudra , mor, mavi ve metalik dokular ve karamellerle birlikte tercih ediliyor. Gri, Özellikle sıcak tonlar tercih edildiğinde şıklık ve denge yaratmaktadır.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.