Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

2014 perde modelleri salonlarınızı daha şık yapacak

5 Nisan 2014 2.620 kez okundu Yorum yapılmamış

Evlerin en şık görünmesi gereken mekanlarından birisi sanıyorum ki oturma odaları. Herkesin aynı fikirde olduğunu biliyorum çükü oturma odaları sevdiklerimizi ve misafirlerimizi ağırladığımız önemli bir mekanı oluşturuyor. Bu nedenle en ince detayına kadar her şeyin düzgün ve uyumlu olması gerekir. Hem şık hem de uyumlu olan bir oturma odası, mükemmel bir tıslı gibi sevdiklerinizin gönlünü perdemest edecek.

Bunun için bugün perdelere nasıl bir bakış açısıyla bakmalı ve evlerimize nasıl bir perde almalıyız? Sorusunu cevaplamak istiyorum. Perdeler evleri olmazsa olmazları. Bu nedenle ünlü markalar her sene daha güzel ve esrarlı perdeleri bir pelerin edasında üretiyor. Böylece evlerin salonları köşk gibi endama kavuşuyor. Öncelikle perde alırken dikkat edilmesi gereken ince nokta halılarla olan renk uyumu. Eğer halılarınızla çelişen bir renk alırsanız salonunuzda büyük bir renk karmaşası yansıtabilirsiniz. Bu nedenle sade tasarımlar için sade perdeler almanızı tavsiye derim. Eğer halılarınız geometrik desenleri barındırıyorsa, perdeleriniz de aynı modelde olsun. İkisinin uyumu mobilyaların daha ön plana çıkmasını sağlarken, perdeler arkada güzel bir manzara, halılar da sıcak bir mekanın tesisinde vazifeli olacak.

Halıların önemi de en az perdeler kadar dikkat çekici. Eğer halılarınızı mobilyalarınıza uyumlu almazsanız, sanıyorum yine bir ren karmaşası yaratmış olursunuz. Bu yüzden mobilya modellerinize uygun tasarımlar alın. Dekorasyon da kombin çok önemli. Şıklık her zaman uyumlu renklerin gölgesinde sağlanabilir. Bu ince noktaya dikkat gösterildiğinde daha başarılı dekorasyona sahip evlerinizin olmasını sağlamış olursunuz. Perdelerin şık ve modern olması, halılarınızın da aynı şekilde olmasıyla anlam kazanacaktır bunu sakın unutmayın. Aynı şekilde mobilyaların kalitesi, halı ve perdelerin kalitesiyle bütünleşerek size daha güzel bir mekan sunacak.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.