Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Açık alan dekorasyon

21 Ekim 2013 2.526 kez okundu Yorum yapılmamış

Farklı bir dekorasyon modeli sizlere anlatacağız. Açık alanları sevenler için uygulanan anlatacağım dekorasyon modelinin ismi, açık alanlı dekorasyon modelidir. Dar odalardan, ışıksız, karanlık koridor ve odalardan, kapalı kapılar ardında sıkılanlar için bu dekorasyon modeli ideal çözümler sunmaktadır. Çünkü bu dekorasyon modeli ile elde edeceklerimiz şunlardır. Bir kere gün ışığını ortaya çıkaran dekorasyonbir dekorasyondur. Evlerimizde ki alanları daha geniş ve ferah bir yapıya kavuşturur. Kısacası bu tarz modern bir stilde bulunan her şeyi karşılamaktadır.

Öncelikle bu tarzımızda sadelik ön planda tutulmalıdır. Cafcaflı yapılara bu modelimizde yer yoktur. Basitlik ve tutarlılık en önemli kuralımızdır. Öncelikle bu tarzı daha güzel uygulayabilmek için kökten bir değişikliğe ihtiyaç vardır. Evlerimiz bölmeli değil de, daha çok Amerikan tarzı bir stilde olursa bu model daha çekici olacak ve istenilenler daha iyi elde edilebilecektir. Oturma odaları için loft bir oturma takımının yanında evdeki dengeyi sağlayacak bir aksesuar oturma odalarının merkezine kazandırılmalıdır. Aksesuar lüks bir lamba da olabilir, lüks bir sanat eseri de. Buna siz karar vereceksiniz. Ayrıca oturma odalarında mutlaka geometrik desenlere sahip bir halının bulunması da şarttır.

Açık alanlaı dekorasyon planında bir önemli kuralda yığınlar halinde bulunan eşyaların düzenli bir hale getirilmesidir. Bunun için akıllı depolama alanları evlerimizde oluşturabiliriz. Bunun yanında yemek odası, oturma bölümü, mutfak odaları birbiriyle uyumlu bir şekilde dizayn edilmelidir. Doğru mobilya seçimi de bu dekorasyon modeli için önemlidir. Özellikle ahşap tonda, ahşap kaplama doğal ürünler tercih edilmelidir. Çünkü bu evinizin deha nezih ve ferah gözükmesini sağlayacaktır. Aydınlatma çözümleri için spot ışıklara yer verebilir. Aynı zamanda metalimsi duvar kağıtlarının ışığı yansıtan gücünden faydalanabilirisiniz. Böylece duvardan yansıyacak ışıklar mekanlara eşsiz bir derinlik kazandıracaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.