Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ağustos’ta canlanın

23 Temmuz 2012 1.774 kez okundu Yorum yapılmamış

Yaz mevsiminin en sıcak ve enerjik noktası Ağustos ayı ile evinizde değişiklik yapmanın vakti gelmiş demektir. Ev tekstilinden, duvar renklerine ve perdelere kadar, evin her noktasına el atabilirsiniz. Ağustos yazın son aylarından olduğundan, yaz bitmeden değişiklikleri yapın..

İç mekanlarda rahatlık ve ferahlık için, açık renkler kullanmaya gayret edin. Beyaz, buz mavisi ve açık maviler serinliği temsil ettiğinden, bu tonları tercih edebilirsiniz. Renkler, ışığı yansıtıp alanları daha geniş gösterdiğinden, farklı şekillerde kullanılabilirler. Örneğin. duvarları yeşile boyayıp, tavanı parlak beyaz yaparak ışığı dengeleyebilir ve ferahlık hissini gene verebilirsiniz.

Bu sene, doğa ile ilgili farklı hassasiyetlerimiz ve bilincimiz olduğundan, yeşil ve tonları çok kullanılmaktadır. Buna rağmen, pembeler ve sarılar halen kalbimizde yerlerini korumaktadır. Yaşam alanlarında pudra renkleri ve yeşiller, canlanmamız ve huzur için gereklidir.

Evinizde olan kahverengi süpürgeliklerden sıkıldıysanız, söküp yerine renkli süpürgelik veya boya yapabilirsiniz.

Kolay temizlenme ve yaz rahatlığı veren keten kumaşlardan, masa örtüsü, minder, koltuk şalı kullanabilirsiniz. Keten, samimi, doğal ve ince bir kumaş olduğundan yaz döneminin tüm karakterini yansıtır.

Cam şeffaf olduğundan, her mekanın var olan renklerini yansıtır ve içine koyduğunuz her objenin rengini alabilir. Bu nedenle, evin her yerinde kullanacağınız cam vazolara çiçek, nane ve kekik koyabilir, müthiş kokuları ile canlılık hissini yaşatabilirsiniz.

İçinizdeki çocuğu harekete geçirin. Dostlarınızı yemeğe çağırdıysanız, masanıza uğur böcekleri koyun, perdelere kurbağalar ve mutfakta minik ayıcıklarınız olsun. Evde sürekli gülücüklerle dolaşmanızı sağlayacak olan bu uygulama, sizi çocukluğunuza da götürecektir.

Koltukların üstüne, koltuk kılıfları yaptırın ve olabildiğince canlı tonlar seçin. Mavi ve beyaz kullandığınız koltuk kılıfları ile mumları bir arada kullanın. Biraz Akdeniz dekorasyon stiline yaklaşarak, Ağustos ayını tatildeymiş hissi ile geçirin.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.