Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Ahşap antik mobilyalar

10 Haziran 2012 3.550 kez okundu Yorum yapılmamış

Antik mobilya tasarımları günümüzde ahşabın şıklığı ve zengin renk çeşitleri ile yeni bir forma girerek tekrar ev dekorasyonunda gözde mobilyalar haline geliyor. Tasarımcı Paola Navone tarafından tasarlanan mobilyalarda adeta ahşap yeniden keşfediliyor. Geleneksel antik mobilyaların tarzında yapılan yeni mobilyalar evlerde çarpıcı bir masal atmosferi yaratıyor ve büyüleyici ve çağdaş mimari örnekler sergiliyor.

Klasik ve Retro formlarda yapılan antik model ahşap mobilyalar, renkli kumaşla kaplanıyor.  Mobilya renkleri ile uyumlu modern ve renkli iç tasarım objeleri ile tiyatro sahnesi kadar hoş mekanlar yaratılıyor. Aynı zamanda tasarımlarda çocuksu bir renk cümbüşü göze çarpıyor. Kalın ahşaptan yapılan şık bir kitaplık beyaz seramik vazolar ile görsel bir güzellik sergiliyor.  Lükens ayak modeli uygulanan ve canlı renklerden oluşan ikili ve tekli koltuk, lükens ayaklı puf yine lükens ayaklı bir sehpa ile güzel bir oluşturuyor. Krom ayaklı modern yemek masası ahşabın sıcaklığını yansıtırken geleneksel ahşap ayna çerçevesi ise görkemli bir duvar oluşturuyor. İlginç kapaklar ile ön plana çıkan dolap yemek takımları için kullanılabileceği gibi antre ve holde de kullanılabilecek şekilde işlevsel olarak tasarlanmış.

Ahşaptan tasarlanmış yatak odası takımında ise ilk göze çarpan farklı kapakları ile ön plana çıkan gardrop olmaktadır. Çekmeceli konsol, ilginç kapak tasarımlı konsol salonda farklı bir atmosfer oluşturuyor. Ahşabın şıklığı rengarenk çarpıcı renklerden yapılmış kilimlerle tamamlanıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.