Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Ahşap evler

18 Aralık 2011 10.085 kez okundu 3 yorum var

İnsanlık tarihi boyunca ahşap her zaman var olmuş ve kullanılmış dersek abartmamış oluruz sanırım. Ağaç veya ahşap mükemmel bir ev, bina yapım malzemesidir.

Ev yapmaya uygun birçok dayanıklı ağaç bulunmaktadır ve estetik ve dayanıklı mükemmel evler yapılmaktadır.  Ağaçtan yapılan evler bakımı yapıldığı takdirde yüzyıllar boyu ayakta kalabilir.

Günümüzde ormanların fazla olduğu bölgelerde ahşap ev yapımı yaygındır. Ahşap evler doğal görünümleriyle adeta insanı büyüler. Ahşap evlerin önünde bulunan verandalar güzel havalarda vazgeçilmez oturma mekanları oluyor. Verandada oturmayı hayal etmek bile insan ruhunu dinginleştiriyor. Doğanın sesini dinlemek,  bol oksijen solumak farklı bir yaşam gibi geliyor.

Ahşap evler Amerika ve Avrupa ülkelerinde konut mimarisinde yaygın olarak görülüyor. Türkiye’de de Orman alanlarının bulunduğu Karadeniz, Marmara, Anadolu`nun bazı kısımlarında ve Akdeniz`de ahşap evler bulunuyor.

Günümüzde büyük şehirlerde, şehir dışına kayan yerleşim yerlerinde de ağaç evlere rastlıyoruz. Doğal ahşap evler genellikle villa tipi yapılıyor. Özellikle dayanıklılık açısından çam, ceviz, kayın gibi ağaçlar kullanılıyor. Her türlü konfora sahip bir şekilde tasarlanıyor. Yazın doğal serinlik, kışın kaloriferli olan bu tip ahşap evlerin her türlü güvenliği sağlanıyor. Su, nem, ısı gibi yalıtımlar yapılıyor. Elektrik tesisatı güvenlik sigortalı oluyor. Kapı ve pencereler ısı yalıtımlı yapılıyor. İstenirse Amerikan kapılar kullanılabiliyor. Ahşap evlerde ayrıca bir de şömine bulunuyor. Şömineler fonksiyonel bir şekilde yapılıyor. Şömine kazanı yerleştiriliyor. Şöminenin ön yüzeyi kişisel tercihe göre ahşap veya mermer olabiliyor. Özel izolasyonlu, baca bulunuyor.

Ahşap evler fabrikasyon olarak üretilip belirlenen alanlara kısa bir sürede monte edilebilmektedir. Betonarme binalara göre hafif olduklarından depreme karşı daha avantajlıdır.

Birsen

Okur Yorumları (3 ad.) »

 • tufan ekren dedi ki:

  aşahp evlerin m2 karesı kaç TL. anhtar teslım fıyatı verırsenız sevınırım…iyi çalışmalar

 • ibrahim avci dedi ki:

  SaYIN ILGILIYE,

  ÜCÜNCÜ FOTOGRAFTA KI EV TESLIM FIYATI NE KADAR VE KAC METREKARE.

  SAYGILARIMLA,

 • Bayram kızılırmak dedi ki:

  Ahşap evlerin,m2 kare fiyatı hakkında bilgi alabilir miyim.
  evleri hangi bölümlerini biz yapıyoruz
  ögreniyin 120m2 dublex ahşap bi evin bize maliyeti ne kadardır ?
  bildirirseniz sevinirim iyi günler.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.