Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Aksesuar seçimi

1 Temmuz 2012 2.522 kez okundu Yorum yapılmamış

Aksesuarlar sayesinde yaşam alanınızı kendinize özel yapabiliyorsunuz. Bazen, dekorasyonda göz alıcı etkiler sağlayan aksesuarlar, yanlış kullanım nedeni ile dar ve sıkışık alanlar oluşturuyor. Aksesuar seçerken, evimizin şekline ve tarzına göre seçim yapmak çok önemlidir.Aksesuar dediğimizde, aklınıza vazolar ve tablolar gelmesin. Eski ahşap bir sandalyeden, fotoğraflara kadar kullandığınız her şey birer aksesuardır. Aksesuarlar, evin size ait olduğunu anlatan şeyler, yani evinizdeki imzanızdır.

Koyu renk aksesuarları, mümkün olduğunca büyük alanlarda kullanmaya dikkat edin. Açık tonlardaki aksesuarlar mekanları daha büyük gösterecektir.

Yüksek vazoları, küçük vazolarla kombinleyerek hareketli bir bölüm yaratabilirsiniz. Aynı türden olan aksesuarları bir arada kullanarak yakalanan uyum, iyi bir görsellik yaratmaktadır.

Eviniz küçük ise, mümkün olduğunca büyük aksesuar kullanmaktan kaçının. Büyük aksesuarlar evleri daha da küçük gösterir ve hareket kabiliyetinizi sınırlayabilir.

Aksesuar kullanımında, mümkün olduğunca renkli ve canlı çiçek kullanmaya alışın. Canlı çiçekler, her ortama bahar ve yaz havası taşırlar. Renkleri ve kokuları ile sıcak ve samimi bir hava yaratırlar. Uzun saplı ve gösterişli çiçekler kullanabileceğiniz gibi, kır çiçekleri de iyi bir alternatif yaratırlar.

Aksesuarlarda, şık tercihlerden biri de çerçevelerdir. Yüzlerce çeşidi olan çerçevelerde, özellikle kristal, seramik ve swarovski taşlı olanlar, klasik ya da modern olan her eve yaşanmışlık katmaktadır.

 Dijital basım sayesinde, yeni trend olan kolaj resimler de duvarlara çok yakışmaktadır. Kendinizin ve ailenizin bazı resimlerini toplayıp, bir dijital basım merkezinde kolaj yaptırabilirsiniz.

Son dönem, paravan çeşitleri ile Amerikan mutfaklı bir eviniz varsa veya salonda yemek odası ile oturma alanını ayırmak istiyorsanız, salona bölme atabilirsiniz. Paravan modellerindeki ahşap, bambu ve ferforje gibi malzemeler sayesinde, dekorasyonunuza uygun seçim yapabilme şansınız vardır.

Koltuk örtüleri ve yastık modelleri sayesinde, salon veya oturma odalarında kontrast oluşturabilirsiniz. Açık tondaki koltuklara, çiçekli portakal ve sarının egemen olduğu yastıklar yaptırabilir veya koyu renk bir koltuğa, açık tonda koltuk örtüsü koyabilirsiniz.

Abajur ve ayaklı aydınlatmalar ile ortama loş ışık verebilir, oturma alanınızı daha da şık yapabilirsiniz. Üstelik ayaklı lambader ve abajurlarda olan modeller, her tarz ev dekorasyonuna uygundur. Ahşap, metal, ferforje ve mermer ayaklı gibi olabilir.

Biblo ve heykel gibi seçimlerde, mümkün olduğunca abartmamak lazımdır. Çok fazla renk ve modeldeki bibloları bir arada kullanırsanız, görünümde karmaşa yaratacağınızdan sizi yorabilir. Mümkün olduğunca az biblo kullanımı idealdir.

Duvarlarınızda kullanacağınız resimlerde, hareketli tasvirler kullanırsanız salon veya oturma alanlarını harekete geçirirsiniz. Duvarlarda, yemek masasının arkasında olacak aynalar, salona genişlik ve ferahlık vermektedir. Ayna modellerindeki çeşitlilik sayesinde, tarzınıza en uyan modeli bulabilirsiniz veya yaptırabilirsiniz.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.