Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Duvar

Alçıpan bölme duvar

30 Temmuz 2012 3.847 kez okundu Yorum yapılmamış

Alçıpan bölme duvar uygulamaları, yapılarda bölmek istediğiniz her türlü bölme işleminde en pratik ve hızlı olan çözümdür. Alçıpan için özel olarak üretilmiş olan metal profillere, çift yönlü vidalama sistemiyle oluşturulan duvar bölmeleri her alanda kullanılmaktadır.

Konut ya da ticari inşaatlarda sıklıkla kullanılan alçıpan duvarlar, hafif ve kolay montaj yapılması nedeniyle ara bölme uygulamalarında tercih edilmektedir. Neme, suya ve ateşe dayanıklı olması sebebiyle de oldukça uzun ömürlüdür. Isı ve ses izolasyonu özelliği sayesinde, konfor sağlayan bir üründür. Salon, mutfak, banyo ya da odaların bölme işlemlerinde rahatlıkla kullanılan alçıpan, boyanabilmesi, seramik uygulanabilmesi nedeniyle de oldukça pratiktir. Alçıpan duvarlarda elektrik ve su tesisatı gibi tesisatların tamamı kolaylıkla uygulanabilmekte, istendiğinde değiştirilebilmektedir. İhtiyaç hissettiğiniz bir çamaşır odası, çalışma odası, kiler ya da ardiye odası gibi bölmeleri inşaat atıklarına maruz kalmadan çabucak halletmeniz mümkün. Alçıpan duvar bölmelerinin boyanması, astar uygulaması ve alçı sıva uygulamasından sonra istenilen renklerde yapılabilir. Eğer istenirse her türlü duvar kağıdı ile farklı görünümler elde edilebilir. Alçıpan malzemeler plaka halinde üretilmekte, kolaylıkla ölçülendirilip ebatlanabilmektedir. Hafif olması nedeniyle binaların yükünü hafifletmekte ve depremlerde en az zararı görmektedirler. Maliyet açısından ekonomik olan alçıpan duvar uygulamaları, minimum malzeme kullanılarak istenilen şekilde yapılabilmektedir.

Evinizin veya işyerinizin dekorasyon çözümlerinde, her türlü amaca uygun duvar bölme çözümleriyle yapılarda en fazla kullanılan uygulamalardan biridir. Siz de bir bölme yapmak ya da evinizde bir alan yaratmak istiyorsanız, alçıpan duvar uygulamalarını kullanabilir, arzuladığınız ve ihtiyacınız olan alanı yaratabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.