Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Alet setli takım çantası

6 Ocak 2012 3.740 kez okundu Yorum yapılmamış

Her evde mutlaka bir şeyler arızalanır veya kırılıp dökülür. Örneğin lavabo tıkanır taşar. Perde kornişi aşağıya doğru sarkar. Eve bir tablo alınır ve alınan tablo duvara asılmadan bir kenarda öylece kalır. Tam böyle durumlarda evlerde küçük krizler yaşanır. Nedeni ise  arızalar tesbit edilmiştir yapılabilecek şeylerdir fakat arızayı gidermeye yarayan alet seti yoktur. Böyle krizler yaşamak istemeyenler ve ellerinden küçük onarımlar gelen kişiler için Koçtaş mağazalarında ve nalburiye satan nalbur ticarethanelerinde 336 parça alet setli takım çantası satılıyor.

Takım çantası içerisinde bulunan aletler ise şunlardır.

Tornavida seti; vidaları gevşetmek veya sıkıştırmak için kullanılıyor ve çeşitli boyda vidalar için çeşitli boyda tornavida ve uçları bulunuyor.  Matkaplar için uçlar bulunuyor. Duvar gibi sert yerleri delmeye yarayan matkapların uçlarında kullanılıyor.  Evde en gerekli şeylerden birisi olan ölçü almaya yarayan metre bulunuyor. Metalden ve plastikten olmak üzere iki çeşit boru anahtarı bulunuyor. Su tesisatında çıkan arızalar için örneğin sürekli damlayan musluğun contasını değiştirmek için  boru anahtarı ile musluk borusu açılıyor. Pense bulunuyor. Tel kıvırmak çivi sökmek gibi işlerde çok işe yarıyor. Çivi gibi sert cisimleri çakmak için çekiş bulunuyor. Küçük ahşap parçaları kesip bölmeye yarayan testere de var.  Küçük ev onarımları yapabilen kişilerin hemen hemen hiç ihtiyaç duymadığı ve zeminin düzgün olup olmadığını ölçmeye yarayan su terazisi de bu alet seti çantasının içinde yer alıyor. İkinci bir tornavida seti de bulunuyor takım çantasında ancak ev tadilatında değil de elektronik eşya ile ilgili vida açma ve sıkıştırma işinde kullanılan elektronikçi tornavida seti bulunuyor.  Sarkan kornişlerde, tablo asmak için delinen duvarlarda vidaların iyi oturması için kullanılan bir nevi çivi veya vidalara kılıf görevi yapan plastik dübeller ve vidalar bulunuyor. Kesme işlemlerinde sıkça ihtiyaç duyulan makas ve maket bıçağı da takım çantasında yer alıyor. Kablo, tek gibi şeyleri kesme işleminde kullanılan ayarlı pense bulunuyor.  Ayrıca tamiratta kullanılan alyan takımı veya lokma takımı bulunuyor. Çevirme ve gevşetme işlemlerinde kullanılıyor.

Birsen

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.