Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Aksesuar

Altın, gümüş ve bronz ile ihtişamlı dekorasyon

20 Temmuz 2012 4.284 kez okundu Yorum yapılmamış

Ev dekorasyonunda görkemli aksesuarlardan hoşlananların vazgeçilmez renklerinden olan altın, gümüş ve bronz renkleri klasik çizginin ötesine geçilmesini sağlıyor. Altının insanlık tarihi boyunca en değerli madenlerden biri olması İlk Çağ’dan bu yana insanoğlunun çeşitli eşyaları altından yapmasına, altına batırmasına veya altın rengi boyamasına neden olmuştur. Günümüzde dekorasyon trendlerinde hala çok büyük yeri olan bu geçmiş alışkanlıklar lüks tasarımları uygulamak isteyenlerin favorileri arasında yer alıyor. Banyolardan mutfaklara, salon mobilyalarından aksesuarlara altın, gümüş veya bronz rengine boyanan tüm dekorasyon öğeleri mekanın atmosferinin baştan aşağı değişmesine yardımcı oluyor.

Yeni sezonda özellikle banyo modellerinde karşımıza çıkan altın ve gümüş rengi tasarımlar, banyoların adeta saray hamamlarına dönüşmesini sağlıyor. Gümüş dekorasyonda her zaman asilliğin rengi olarak tanınmıştır. Cazibesi yüksek bir banyo tasarımına imza atmak için gümüş çerçeveli bir duvar aynası dahi yeterli olacaktır. Gümüş rengi boyanan metal aksamlar oldukça sıra dışı bir algı odağı oluşmasına neden olarak, banyo keyfinizin azamiye çıkmasını sağlayacaktır. Banyo ve mutfaklarda kullanılan mozaik detaylarında da kendine yer bulan gümüş, son dönemde mutfaklarda lüks ile birlikte anılıyor.

Siyah ve beyaz ile birlikte mükemmel uyum gösteren bronz rengi yeni sezonda birçok mutfak tasarımında karşımıza çıkıyor. Metal lavabo evyeleri yerine krom kaplamalı bronz renk evyeler kullanarak mutfağınızın çok daha zengin bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bronz renk mutfak evyeleri ile birlikte masif granit tezgahların oldukça uyumlu olduğunu unutmayın ve mutfak dolaplarında da benzer bir çizgi yakalamaya çalışın. Bronz rengi dilerseniz banyolarınızda da tercih edebilirsiniz ancak banyolarda lüksün ilk adresinin altın rengi olduğunu da unutmayın.

Küvet ayaklarından armatürlere, duş başlıklarından lavabo aksamlarına kadar tüm banyo elemanlarında altın şıklığını tercih edebilir ve tüm misafirlerinizin banyo dekorasyonuna hayran kalmasını sağlayabilirsiniz. Banyonuza küçük ancak doğrudan göze hitap eden bir altın rengi havluluk ekleyerek banyonun lüks bir çizgiye sahip olduğunu hissettirebilirsiniz. Havluluklarda kullanılan altın rengini desteklemek için doğru havlu ve bornozlar kullanmayı da unutmayın. Kenarları altın renk iplikle işlenen beyaz renk havlular ile birlikte mükemmel uyumu yansıtacak olan banyonuz, evin genel tasarımına çok büyük katkı sağlayacaktır.

Saray banyolarını anımsatan banyo tasarımların imza atmak ilk bakışta oldukça zor bir uğraşmış gibi görünse de, aslında birkaç küçük noktaya dikkat ederek ve bütçenizi biraz daha arttırarak bu işin altından kolayca kalkabilirsiniz. Ancak her zaman altın, gümüş ve bronz rengin kendi başına zaten yeterince iddialı olduğunu unutmayın ve dekorasyonda abartıya kaçmayın. Salon, mutfak ve banyo dekorasyonunda Altın rengini her yerde abartılı bir şekilde kullanmanız durumunda lüks çizgiyi geçerek, kolayca “rüküş ve sonradan görme” bir hava oluşmasına neden olabilirsiniz.

Rahnansaika

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.