Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Alüminyum doğrama sistemler

7 Haziran 2013 2.224 kez okundu Yorum yapılmamış

alüminyum doğrama sistemlerSağlamlığı ve bakım gerektirmeden uzun yıllar boyunca kullanım imkanı sunması sebebiyle senelerdir en çok tercih edilen pencere sistemlerinden olan alüminyum doğramalar, oldukça farklı sistem dizaynları ve birçok farklı kalitede malzeme ile her ihtiyaca çözüm sunabilecek kadar çok yönlü kullanım vaat etmektedir. Firmalar alüminyum doğrama sistemler için fiyat verirken uygulama alanının metrekaresini göz önüne alabileceği gibi, alüminyum doğramanın ağırlığına bakılarak fiyat çıkarılması da mümkündür. Ev ya da işyeri fark etmeksizin ihtiyaç her ne olursa olsun sistemin istenen şekilde sorunsuz kullanım sunmasında malzeme kalitesi kadar işçilik de önemlidir. Hatta bazen en kaliteli malzeme kullanılsa dahi montajın deneyimli bir ekip tarafından yapılmaması yani kötü işçilik ortada tam manasıyla bir fiyasko çıkmasına dahi sebep olabilir.

alüminyum doğramaAlüminyum doğrama sistemler, yalıtkan profil uygulamalar ile ısı ve ses yalıtımı konusunda da yüksek verimlilik sunabilmektedir. Zira alüminyum kimyasal özellikleri açısından ısı iletim katsayısı oldukça yüksek bir maddedir. Polyamid yalıtım malzemelerinin kullanılmasıyla birlikte alüminyumun sahip olduğu özelliklerden kaynaklanan bu dezavantaj büyük oranda ortadan kaldırılmakta, ısı transferi asgari indirilerek iklimlendirme maliyetinin düşürülmesi sağlanmaktadır. Bu sayede alüminyum doğrama sistemlerin hem mukavemeti çok daha üst limitlere çıkmakta hem de sistemin ısı geçirgenliği azalmaktadır. Isı yalıtımı kadar ses yalıtımı da modern kent yaşamı için oldukça temel bir gereksinim olduğundan, bu uygulamalar ile alüminyum doğramaların ses geçirgenliği de düşürülerek daha sessiz yaşam alanları ve çalışma ortamları oluşması sağlanmaktadır.

alüminyum profilSistemin sorunsuz ve rahat bir şekilde çalışabilmesi için muhakkak deneyimli ustalardan oluşan bir teknik servise sahip olan firmalarla çalışılması gerekir. Oldukça zengin bir tasarım çeşitliliğine sahip olan menteşeli sistemlerle içe veya dışa açılır, sürgülü ya da çift eksenli kapı ve pencereler kullanılabilmektedir. Ayrıca son dönemde hemyüz ve gizli kanat kapılar ile pencereler de alüminyum doğrama sistemlerinde yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Katlanır ve sürme kapılı sistemler pratik kullanımı ile ofislerde tercih edilmekte, ışık geçişine azami şekilde imkan tanıdığı için daha ferah çalışma alanları oluşmasına yardımcı olmaktadır. Sistemde kullanılacak olan alüminyum alaşımın Amerikan standartlarında göre 6063 T5, Avrupa ve Türkiye standartlarında göre ise 6060-6063 T5 üretilmesi gerekmektedir. Ayrıca alüminyum doğrama sistemi satışı yapan firmadan TS 5247 Kalite Belgesi sunması da istenmelidir.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.