Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Perde

Alüminyum jaluzi modelleri

7 Mayıs 2012 3.458 kez okundu Yorum yapılmamış

Son derece geniş bir uygulama alanı olan ve oldukça kullanışlı olan jaluziler, alüminyum alaşımla üretildiğinde dayanıklılığı da büyük oranda artarak gerek ev gerekse de ofisler için ideal bir perde modeli haline dönüşür. Birçok renk seçeneğine sahip olduğu için neredeyse her yerde kullanılabilen alüminyum jaluzi modelleri, ayrıca alüminyum alaşımın oranı değiştirilerek daha da esnek yapılı olarak üretilebilmektedir. Ofis ortamlarında kolay kontrol edilebilen kumandalı sistemler hem zamandan kazanılmasını hem de ofis ortamının çok daha prestijli bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Alüminyum jaluzi modelleri kullanışlı olduğu kadar dekoratif açıdan da çok şık ürünlerdir. Motorlu sistemlerle de kullanılabildiği için perdelerin uzaktan kumanda yardımı ile hızlı ve zahmetsizce kapatılmasını ve açılmasını sağlayan alüminyum jaluziler, 16, 25 ve 50 mm. bant genişliği seçeneğine sahiptir. Alüminyum jaluzi; yüksek dayanıklılığı olan çelik üst kasa, paralel hareket edebilen ve merdiven iplerle yönlendirilen alüminyum alaşımlı bantlar, çelik alt kasa, manuel modellerde kontrol çubuğu veya çekme ipinden oluşmaktadır.

Perfore yani tül ve özel kesim modelleri de artık rahat bir biçimde temin edilebildiğinden, alüminyum jaluzi modelleri ev dekorasyonunda en az ofislerde olduğu kadar çok tercih edilmeye başladı. Ev dekorasyonu için tercih edilen alüminyum jaluzilerde ağırlık perfore modellerinden yana olurken, doğal tül görünümüne daha yakın olan bu modeller de giderek daha popüler hale geldi. Alüminyum alaşımlı perfore jaluzilerin bantlarda dışarıdan gelen ışığın küçük bir bölümünü içeri sızdıracak küçük delikler vardır. Böylece perdeler kapalıyken dahi içeri bir miktar ışık girmesini sağlayan perfore alüminyum jaluzi, doğal gibi görünmektedir.

Modern teknoloji sayesinde artık çift katlı camların arasına da monte edilebilen alüminyum jaluziler ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Dışarıdan hiçbir parçası görünmeyen bu yeni nesil alüminyum jaluzi modelleri, kumandanın bir tuşuna basılarak iki camın arasında hareket eden bantları sayesinde oldukça pratik bir biçimde kapanmaktadır. Cam arasına uygulanan alüminyum jaluzi modelleri tozdan da etkilenmedi için temizliğin düşünülmesi de gerekmez. Dış etkenlere karşı camın izolasyonu sayesinde büyük bir koruma kazanan bu modeller, uzun yıllar boyunca ilk günkü görünümünü koruyacaktır. Kumandalı alüminyum jaluzi modellerde bir uzaktan kumanda ile 8 adet farklı pencerenin perdesi kontrol edilebilmektedir.

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.