Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mutfak

Amerikan mutfaklı evlerde dekorasyon

25 Mayıs 2013 3.766 kez okundu Yorum yapılmamış

amerikan mutfak 1Mutfağın salondan kapı ve duvarla ayrılmadığı, salonun mutfakla birlikte bütünleşik bir ortam oluşturduğu ev tiplerine “Amerikan mutfaklı evler” denilmektedir. Böyle bir durumda mutfak ve salon dekorasyonunun birbirinden ayrı düşünülmemesi, tek bir stil ile detayların birbirine yakınlaştırılması önemlidir. Bu anlamda özen gösterilmemesi halinde dekorasyonda bir kaosa neden olunacak, dağınık bir görüntü teşkil edilmiştir olacaktır.

Öncelikle mutfak ve salon arasında bir duvarın bulunmaması, bir tarafın mutfak ve diğer tarafın salon olduğu gerçeğini değiştirmeyecektir. amerikan mutfak 2Her iki bölgeyi, duvar ve zemin döşemelerindeki ve renklerindeki farklı seçimler ile birbirinden ayrıştırmak mümkündür. Ancak, bu ayrımı temin ederken,  iki bölge arasındaki uyumu ve akıcılığı bozmamak önemlidir. Örneğin, her iki taraftaki pencerelerde aynı stil perde kullanımı bu akışı sağlayacak çok hoş bir seçim olacaktır.

Salon ve mutfak kısımlarını birbirinden hoş şekilde ayrıştırmanın bir diğer yolu seçilen aydınlatma ürünleridir. Aydınlatma ürünlerinin birbirleri ile uyumlu renk ve modelde seçilmeleri, ancak fonksiyonel açıdan ortama has özellikler taşımaları uygun olacaktır. Yemek masası üzerine sarkıt lambalar seçilirken salonun en üç kısmına sarkıtlarla uyumlu bir görüntüde lambader konulması tüm köşeler amerikan mutfak 4arasında uyumun sağlanmasında etkili olacaktır.

Aksesuarlar bütünü oluşturan önemli detaylardır; ortamda uyumu temin etmek açısından elimizdeki sihirli değneklerdir adeta. Mutfak ve salon kısımlarında aksesuar seçimlerinde tematik olarak, renk ve model olarak bir bütüne doğru giden kombinler yapmak çok sofistike bir yöntem olacaktır.  Mutfak dolaplarında kullanılan kapak renklerini salon tarafındaki lambaderin şapkasında görüyor olmak, mutfak masasındaki örtünün doku detayını, salon kısmınamerikan mutfak 3da koltuk kaplamalarında uyguluyor olmak gibi detay kombinler resmin geneline baktığınızda göze batmayan, ancak tabloyu ahenge kavuşturan ince dokunuşlar olacaktır.

Amerikan mutfaklı evler son dönemde çok odalı evler de dahil olmak üzere sıkça tercih edilen ev tiplerindendir. Doğru bir dekorasyon ile ortamın hem görsel başarısını, hem de işlevsel kapasitesini artırmak oldukça kolay olacaktır.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.