Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Genel

Anti-bakteriyel ürünler

26 Temmuz 2012 1.496 kez okundu Yorum yapılmamış

Sağlıklı bir yaşam için, hijyenin önemini bilmeyen yoktur. Doğru yerlerde en doğru ürünleri kullanarak, evlerinizdeki görünmez bakterilere karşı açılan savaşı kazanmanız mümkün. Çıplak ayaklarınızla yerlere basmayı veya bebeğinizin yerde emeklerken gönül rahatlığı ile onu seyretmek istemez miydiniz?

Ev akarları ve bakterilerle mücadele artık sadece deterjan ya da kimyasal dezenfektanlarla yapılmıyor. Evinizin her köşesini mikroplardan korumak için deterjanlarla temizlemek kadar, doğru ürünleri seçmeniz de çok önemli. Rahat temizlik yapılabilen mutfak tezgahları, bakteri barındırmayan vitrifiye ürünleri, yeni teknolojilerle üretilen seramik ve halılar gibi, plastikten tekstile kadar birçok ürün geliştirilmiştir. Araştırmalara göre, silerek temizlediğiniz halılar gibi pek çok üründe görünen kirler çıkmış olsa da, bakteriler nem ve ısıyla beraber ihtiyaçları olan besin kaynaklarını bulan bu mikroplar, havayla veya temas edilerek bir çok hastalığa davetiye çıkartabiliyor. Son yıllarda üretilen ileri teknoloji ürünler, doğal malzemeleri işleyerek farklı özellikler kazandırarak anti-bakteriyel ürünler geliştirilmektedir. Bu sayede, mutfak ve banyo zeminlerinden, tezgahlara kadar hijyenin önemli olduğu her alanda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Yiyecek artıkları ve tozlar sebebiyle her 20 dakikada iki kat daha artan bakteriler, yaydıkları toksinler nedeniyle, yitecekleri zehirleyerek saplığınızı tehdit ediyor. Üzerinde bakteri barındırmayan ve % 100 hijyen sağlayan mutfak tezgahları ile besinlerinizi gönül rahatlığı ile hazırlayabilirsiniz. İçeriğinde Kuvars olan  ve sıvı emme riski olmayan hijyen onaylı tazgahları tercih edebilirsiniz.

Halılarla ilgili olarak, üretim aşamasında uygulanan kimyasal bir madde sayesinde anti-bakteriyel özellik kazandırılıyor. Halı yıkama makineleri ve halı şampuanı ile 30 yıkamaya kadar da bu özelliğini koruyor.

En fazla kirlenen ve koku tutan yerlerden biri de perdelerdir. Nanoteknoloji sayesinde artık perdelerde leke tutmama ve bakteri barındırmama özelliği sağlanmış durumdadır. Bu perdeler güneş ışığının sağladığı enerji sayesinde lekeleri yok ediyor ve kendisini temizleyebiliyor.

Yakalardaki hijyen de oldukça önemli. Nem tutmayan ve terlemeyi önleyen lateks şilteler mite ve bakteri oluşumunu önlemektedir. Bu tür özellikte olan yataklar anti-bakteriyel özellikleriyle oldukça fazla tercih ediliyor.

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.