Facebook sayfamızda paylaştığımız yenilik ve modelleri takip etmek için lütfen beğenin.
Anasayfa » Mobilya

Antre dekorasyonu için ayakkabılık modelleri

24 Eylül 2012 3.750 kez okundu Yorum yapılmamış

Evin bir parçası olduğu halde insanların dekorasyonunda en çok zorlandığı alanların başında gelen antrelerin en önemli unsuru olan ayakkabılıklar, evde yaşayan insanların sayısı arttıkça ciddi manada yer kaplayan ayakkabıların düzenli bir biçimde depolanmasını sağladığı için temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Misafirlerin eve dair ilk izlenimlerinin oluştuğu antrelerde ayakkabıların yerde karman çorman bir halde görülmesi, şüphesiz kimsenin istemeyeceği bir şeydir. Temel bir ihtiyaç olduğu için her evde farklı şekillerde de olsa muhakkak kullanılan ayakkabılıkların dışarıdan nasıl göründüğü büyük önem taşır. Her evin ihtiyacı olduğu için birçok insanın benzer ürünleri tercih etmesi, ev dekorasyonunda fark yaratmak isteyenlerin yenilikçi ayakkabılık modellerine yönelmesine sebep oluyor.

Estetik anlamda farklı bir ayakkabılık modeli seçmek kadar önemli olansa, tercih edilen ürünün işlevsel bir kullanım sunmasıdır. Çoğu zaman yalnızca dış görünümü için tercih edilen ayakkabılıkların ev sakinlerinin günlük olarak kullandığı tüm ayakkabıları alacak genişlikte olmasına dikkat etmek gerekir. Ayrıca ayakkabılık alırken yaz aylarında giyilen ayakkabılar, terlikler veya sandaletler dışında kış aylarında tercih edilen bot ve uzun çizmeler de düşünülmelidir. Kışın gelmesi ile birlikte dolaplara kaldırılan yazlık ayakkabıların yerini alan bot ve çizmelerin rahat bir şekilde yerleştirilemediği ayakkabılıklar, temel görevini yerine getiremeyerek ayakkabıların istenmeyen şekilde yere konmasına sebep olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca çok bölmeli ve her bölmesinin depolama alanı farklı olan ayakkabılık modellerinin tercih edilmesi gerekir.

Kapaklı, çekmeceli, ayaklı ya da duvara monte edilen birçok farklı ayakkabılık modeli bulunduğu için antrenin sahip olduğu alan ve kullanım alışkanlıkları model seçiminde önemlidir. Ahşap malzemeden üretilen ürünler mekanın daha doğal bir atmosfere sahip olmasını sağlarken, alüminyum ya da plastik gibi daha farklı malzemelerden üretilen ayakkabılık modelleri de daha fazla renk ve desen seçeneği sunacaktır. Evin diğer bölümlerinde kullanılan mobilya ve dolaplar ile uyumlu bir malzemeden üretilmiş ayakkabılık modellerini tercih ederek genel tasarım bütünlüğünün korunmasını sağlayabilirsiniz. Ayakkabılık modellerinde kullanılan iskelet kadar çekmecelerin ve kapakların mekanizmalarının kalitesi de önemlidir. En çok yer kaplayan ayakkabılarınızın dışarıda kalmamasını sağlayacak depolama alanına sahip olan modeli ve evin genel dekorasyonuna uygun malzemeyi belirledikten sonra geriye kalan, bütçeniz doğrultusunda seçim yapmaktır.

Rahnansaika

 

Konu ile ilgili yorum yaz!

Lütfen aşağıya konuyla ilgili bir yorum yazınız. Yorumlarınızın gösterilmesi için imla kurallarına dikkat etmeli ve gereksiz büyük harf kullanımından kaçınmalısınız.
Ayrıca RSS ile bu konudaki yorumlara abone olabilirsiniz

Yorumlarınızda bu tagları kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bu sitede gravatar kullanabilirsiniz. Gravatar ile bir çok sitede algılanabilen genel avatarlar oluşturulabiliyor. Gravatara buradan üye olabilirsiniz.